fot. materiały prasowe

Goerge Miller zatrudnił do prequelu „Mad Maxa” gnębionego 11-latka


23 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Trwają prace nad Furiosą – prequelem osadzonym w uniwersum Mad Maxa. George Miller, twórca dzieła, zatrudnił do filmu Quadena Baylesa, 11-latka dręczonego w szkole.

Obsada Furiosy się powiększa

Uniwersum Mad Maxa wkrótce się powiększy o kolejną produkcję. Nad Furiosą czuwa George Miller, który odpowiada za reżyserię filmu, a wraz z Nickiem Lathourisem napisał również scenariusz. W rozmowie dla The Sydney Morning Herald Miller wyznał, że w nadchodzącej produkcji pojawi się epizodyczna rola, którą odegra Quaden Bayles. To 11-letni chłopiec chorujący na achondroplazję, który w 2020 zasłynął dzięki nagraniu, w którym wybuchł płaczem po kolejnym dniu gnębienia w szkole. Film nakręcony przez jego mamę stał się viralem, nagłaśniając sprawę.

To nie pierwsza współpraca Millera z Quadenem. Wcześniej reżyser Furiosy zaprosił chłopca do występu w Trzy Tysiące Lat Tęsknoty na podstawie opowiadania A.S. Byatt. Wówczas Bayles pojawił się w jednym filmie obok Tildy Swinton i Idrisa Elby. Dzieło zadebiutuje 2 września tego roku.

To było dobre dla nas, to było dobre również dla niego. Świetnie się spisał, dlatego otrzymał małą rolę w Furiosie

– powiedział Miller w wywiadzie.

Trzy Tysiące Lat Tęsknoty – oficjalny zwiastun

Furiosa trafi do kin w 2024 roku. Będzie to prequel widowiska Mad Max: Na drodze gniewu z 2015 roku, który nagrodzono m.in. sześcioma Oscarami. W główną bohaterkę wcieli się Anya Taylor-Joy. Obok niej przed kamerą staną m.in. Chris Hemsworth, Nathan Jones, Angus Sampson oraz Tom Burke. Zdjęcia do filmu już ruszyły, a w sieci pojawiają się materiały z planu.

Zobacz: Czemu Anya Taylor-Joy nie wystąpiła w The Lighthouse? Aktorka zdradza powód

Trwają prace nad Furiosą – prequelem osadzonym w uniwersum Mad Maxa. George Miller, twórca dzieła, zatrudnił do filmu Quadena Baylesa, 11-latka dręczonego w szkole. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →