fot. materiały prasowe

Goerge Miller zatrudnił do prequelu “Mad Maxa” gnębionego 11-latka


23 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Trwają prace nad Furiosą – prequelem osadzonym w uniwersum Mad Maxa. George Miller, twórca dzieła, zatrudnił do filmu Quadena Baylesa, 11-latka dręczonego w szkole.

Obsada Furiosy się powiększa

Uniwersum Mad Maxa wkrótce się powiększy o kolejną produkcję. Nad Furiosą czuwa George Miller, który odpowiada za reżyserię filmu, a wraz z Nickiem Lathourisem napisał również scenariusz. W rozmowie dla The Sydney Morning Herald Miller wyznał, że w nadchodzącej produkcji pojawi się epizodyczna rola, którą odegra Quaden Bayles. To 11-letni chłopiec chorujący na achondroplazję, który w 2020 zasłynął dzięki nagraniu, w którym wybuchł płaczem po kolejnym dniu gnębienia w szkole. Film nakręcony przez jego mamę stał się viralem, nagłaśniając sprawę.

To nie pierwsza współpraca Millera z Quadenem. Wcześniej reżyser Furiosy zaprosił chłopca do występu w Trzy Tysiące Lat Tęsknoty na podstawie opowiadania A.S. Byatt. Wówczas Bayles pojawił się w jednym filmie obok Tildy Swinton i Idrisa Elby. Dzieło zadebiutuje 2 września tego roku.

To było dobre dla nas, to było dobre również dla niego. Świetnie się spisał, dlatego otrzymał małą rolę w Furiosie

– powiedział Miller w wywiadzie.

Trzy Tysiące Lat Tęsknoty – oficjalny zwiastun

Furiosa trafi do kin w 2024 roku. Będzie to prequel widowiska Mad Max: Na drodze gniewu z 2015 roku, który nagrodzono m.in. sześcioma Oscarami. W główną bohaterkę wcieli się Anya Taylor-Joy. Obok niej przed kamerą staną m.in. Chris Hemsworth, Nathan Jones, Angus Sampson oraz Tom Burke. Zdjęcia do filmu już ruszyły, a w sieci pojawiają się materiały z planu.

Zobacz: Czemu Anya Taylor-Joy nie wystąpiła w The Lighthouse? Aktorka zdradza powód

Trwają prace nad Furiosą – prequelem osadzonym w uniwersum Mad Maxa. George Miller, twórca dzieła, zatrudnił do filmu Quadena Baylesa, 11-latka dręczonego w szkole. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →