kadr z "Wikinga"

Czemu Anya Taylor-Joy nie wystąpiła w “The Lighthouse”? Aktorka zdradza powód


15 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Anya Taylor-Joy promuje obecnie film The Northman, w którym wciela się w Olgę. To kolejny raz, kiedy aktorka współpracuje z Robertem Eggersem. W jednym z wywiadów artystka zdradziła, czemu nie pojawiła się również w The Lighthouse.

Anya Taylor-Joy chciała zostać syreną

W rozmowie z portalem NME Anya Taylor-Joy wyjawiła, dlaczego nie uświadczyliśmy jej występu w The Lighthouse z 2019 roku. Aktorka przyznała, że chciała pojawić się w filmie oraz poprosiła Roberta Eggersa, by ten obsadził ją w roli syreny. Reżyser nie zgodził się jednak, by Taylor-Joy wystąpiła u boku Roberta Pattinsona i Willema Dafoe.

Zobacz: Robert Eggers, Anna Taylor-Joy i moda na wampiry. Duet powróci z reinterpretacją Nosferatu

Kiedy Robert do mnie zadzwonił, powiedział, że kręci The Lighthouse, ale nie ma tam roli dla mnie. Wspomniał, że jest jakaś syrena, na co zareagowałam w stylu “Mogę być syreną!”. Robert odpowiedział, że naprawdę nie powinnam nią być. Ja mogłam być nawet mewą, jakimś tłem, po prostu chciałam zagrać.

– powiedziała aktorka

Nie The Lighthouse, ale The Northman – Taylor-Joy ponownie łączy siły z Eggersem

Mimo że Robert Eggers odmówił aktorce roli w The Lighthouse, artyści ponownie współpracowali ze sobą na planie. Już za tydzień na wielkim ekranie zadebiutuje The Northman (w polskich kinach Wiking), w którym Taylor-Joy wcieliła się w rolę Olgi. W tej samej rozmowie aktorka podzieliła się tym, co sądzi o odgrywanej przez siebie postaci.

Myślę, że bardzo ważne było to, że chociaż Rob zajmuje się archetypami, to każda osoba, która przetrwała w tym świecie, jest dość ostra. To, co naprawdę podoba mi się w Oldze i tej relacji [z głównym bohaterem – przyp. red.], to fakt, że nie ma momentu, w którym Amleth patrzyłby na nią i myślał, że ze względu na swój rozmiar nie jest mu równa i nie ma czegoś, co może mu zaoferować. Na początku dużo rozmawialiśmy o tym, jak wzajemnie sobie pomagamy w trakcie filmu, żeby można było uwierzyć w tę więź i zaangażować w nią, tak aby zakończenie było naprawdę satysfakcjonujące. Podoba mi się, że Olga i Amleth wykorzystują swoje mocne strony i szanują je, są bardzo ciekawi siebie nawzajem i naprawdę to doceniają.

– stwierdziła

Wiking – oficjalny zwiastun #2

Anya Taylor-Joy promuje obecnie film The Northman, w którym wciela się w Olgę. To kolejny raz, kiedy aktorka współpracuje z Robertem Eggersem. W jednym z wywiadów artystka zdradziła, czemu nie pojawiła się również w The Lighthouse. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →