Twitter @GirlsOnTop_SM

Girls on Top – SM Entertainment kopiują pomysł z SuperM


27 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

SM Ent. ogłosili nową żeńską grupę w stylu SuperM. W skład Girls on Top będą wchodziły BoA oraz wokalistki z SNSD, Red Velvet i aespa.

27 grudnia jedna z największych k-popowych wytwórni – SM Entertainment – ogłosiła debiut nowej żeńskiej grupy o nazwie Girls on Top (skrócie GOT). Zespół będzie składał się z dobrze znanych nazwisk koreańskiej sceny muzycznej. Wśród członkiń grupy znajduje się m.in BoA – legendarna solistka, która w 2020 roku świętowała 20-lecie debiutu. Poza nią usłyszymy Taeyeon i Hyoyeon z SNSD – jednego z największych girlsbandów drugiej generacji oraz Seulgi i Wendy z Red Velvet. Najmłodszymi członkiniami grupy będą Karina i Winter, które zadebiutowały w 2020 roku w ramach aespa. Girls on Top po raz pierwszy wystąpią 1 stycznia, prawdopodobnie podczas bezpłatnego koncertu online. Ich oficjalny singiel ukaże się 3 stycznia.

Powtórka z rozrywki

W sierpniu 2019 roku SM Entertainment ogłosiło debiut nowej grupy SuperM. W jej skład mieli wchodzić członkowie największych boysbandów wytwórni – Teamin z SHINee, Baekhyun i Kai z EXO oraz Taeyong, Mark, Ten i Lucas z NCT. Reakcja fandomu była przeważająco negatywna. Fani obawiali się, że ucierpią na tym oryginalne grupy. Krytykowano także nadętą promocję nowego zespołu, który wytwórnia nazywała „Avengersami k-popu”. SM było chyba przekonane o nadchodzącym sukcesie, bo od razu ogłoszono trasę koncertową, a sprzedaż biletów ruszyła dzień po premierze debiutanckiego krążka. SuperM nie można nazwać porażką, ale wydaje się, że wygenerowane zasięgi były niższe niż oczekiwane. Grupa była aktywna w 2019 i 2020, po czym członkowie wrócili do działań w ramach rodzimych zespołów lub rozpoczęli służbę wojskową.

SuperM – Jopping

Girls On Top – grupa przygotowana z nieudanego przepisu?

Można by się więc zastanawiać, czemu SM ponownie próbuje stworzyć zespół według tej samej receptury? Można mieć nadzieję, że wytwórnia wyciągnęła wnioski z debiutu SuperM, więc promocja i aktywności grupy będą bardziej przemyślane. Poza tym, wydaje się, że przepis na super grupę został dosmaczony przez olbrzymią rozpiętość wieku w zespole. BoA zadebiutowała w 2000 roku, a Karina z aespa urodziła się dopiero rok później. W Girls On Top znalazły się przedstawicielki wszystkich 4 generacji w k-popie. Może wyjść z tego albo wyjątkowo smakowite danie, albo prawdziwy klops. Dopóki SM nie zacznie porównywać swojej nowej grupy do Avengersów, Ligi sprawidliwości albo Atomówek, jest jeszcze nadzieja.

SM Ent. ogłosili nową żeńską grupę w stylu SuperM. W skład Girls on Top będą wchodziły BoA oraz wokalistki z SNSD, Red Velvet i aespa. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →