Branża wybrała najbardziej wyczekiwane k-popowe zespoły 2022 roku


05 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Przedstawiciele branży wybrali k-popowe zespoły, którym warto przyglądać się w 2022 roku. Ranking zdominowała grupa, które zadebiutowała w 2021.

News1 postanowiło wyłonić k-popowe zespoły, którym warto przyglądać się w 2022 roku. W tym celu, poproszono 31 specjalistów z branży o wskazanie grup, na których nową muzykę czekają najbardziej. Wśród zapytanych ekspertów znaleźli się przedstawiciele największych koreańskich wytwórni m.in JYP Entertainment, SM Entertainment, HYBE, czy YG Entertainment. Poniżej znajdziecie najczęściej wymieniane przez nich k-popowe zespoły:

IVE

Najczęściej wskazywaną przez ekspertów grupą było IVE. Zespół zadebiutował w 1 grudnia pod skrzydłami Starship Entertainment i błyskawicznie zdominowały k-popowy rynek. Ich pierwszy album sprzedał się w 150 tys. sztuk w pierwszym tygodniu. IVE dzierżą też obecnie tytuł grupy żeńskiej, która najszybciej zdobyła swoją pierwszą nagrodę w programie muzycznym – zajęło im to dokładnie tydzień.

BTS

BTS są nie tylko najpopularniejszym k-popowym boysbandem, ale prawdopodobnie najpopularniejszym boysbandem w ogóle. 2021 był kolejnym pasmem sukcesów dla grupy. W maju wydali Butter, które stało się czwartym kawałkiem grupy na liście US Billboard Hot 100 w ostatnich 9 miesiącach – ostatni raz takiego wyczynu dokonał Justin Timberlake w 2006. Grupa dominowała na tej samej liście także z piosenką Permission to dance oraz collabem z Coldplay zatytułowanym My Universe. BTS otrzymali także nominację do przyszłorocznego Grammy za Najlepszy Występ w Duecie lub Grupie.

aespa

aespa do kolejny zespół z krótkim stażem na liście. Grupa zadebiutowała w 2020 wypuszczając Black Mamba i automatycznie stając się k-popową sensacją. Wydane przez nie Next Level, była jedną z najbardziej viralowych piosenek 2021 – kultowa stała się zarówno choreografia, jak i sam chwytliwy kawałek. W 2022 roku Winter i Karina dołączyły do Girls of Top – supergrupy złożonej z największych gwiazd SM Entertainment. Miejmy nadzieję, że nie wpłynie to na ich macierzysty zespół.

IU

2021 był wyjątkowo dobrym rokiem dla IU. Solistka wydała w marcu swój piąty album studyjny zatytułowany Lilac. Płyta od razu zdominowała ranking Gaon Album Chart, a wszystkie utwory z krążka znalazły się w pierwszej trzydziestce listy Gaeon Digital Chart. Artystka wróciła ponownie pod koniec roku z piosenką Strawberry Moon, a następnie z albumem Pieces.

Nowe k-popowe zespoły od JYP i HYBE

Eksperci z branży wskazywali także k-popowe zespoły, które jeszcze nie zadebiutowały. Chodzi m.in. o nową 7-osobową damską grupę, która ma zadebiutować pod skrzydłami JYP w lutym 2022. Kolejnym wzbudzającym emocje debiutem jest żeńska grupa, nad którą pracuje ADOR – wytwórnia zrzeszona w ramach grupy HYBE. Przewodzi jej Min Heejin, która wcześniej współpracowała z największymi zespołami SM Entertainment. Choć o samym girlsbandzie niewiele jeszcze wiadomo, renoma HYBE – odpowiedzialnego za BTS oraz samej Min Heejin sprawia, że już teraz wzbudza on emocje.

Nowe k-popowe zespoły od HYBE i JYP
Logotypy Hybe i JYP

Inne wymieniane przez ekspertów k-popowe zespoły to: STAYC, Seventeen, NCT, Stray Kids, ATEEZ, czy Tomorrow X Together.

Przedstawiciele branży wybrali k-popowe zespoły, którym warto przyglądać się w 2022 roku. Ranking zdominowała grupa, które zadebiutowała w 2021. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie News1 postanowiło […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →