fot: Wikicommons

Chcecie posłuchać nowej płyty Ghostface Killah? Będzie was to słono kosztować


10 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Ghostface Killah zaprezentował pierwszy singiel ze swojej nadchodzącej, płyty. Niestety, dostępny jest jedynie na Stem Playerze.

Ghostface Killah po raz czternasty

O tym, że Ghostface Killah szykuje solowy album, wiadomo już od jakiegoś czasu. Członek legendarnego Wu-Tang Clanu ponad rok temu informował o tym, że produkcją jego czternastego krążka zajmą się Mike Dean oraz Kanye West. Może to ich obecność przy pracach nad albumem wpłynęły na współpracę Killah z twórcami urządzenia Stem Player, Kano Computing. To właśnie na to urządzenie trafił pierwszy singiel z jego albumu, zatytułowany 6 Minutes i tylko na nim będzie można usłyszeć cały krążek.

Stem – więcej niż odtwarzacz

Czym jest Stem? To ciekawy i widowiskowo zaprojektowany odtwarzacz muzyczny, który – poprzez rozbicie wrzucanych na niego utworów na pojedyncze ścieżki (maksymalnie 4) – funkcjonuje też jako urządzenie do miksowania muzyki. W skrócie: słuchając muzyki na Stemie można zarówno włączać i wyłączać jej elementy (np. zostawiając sam bit lub skupiając się tylko na rapowym wersie), ale także zapętlać poszczególne fragmenty. Daje to wrażenie sprawczości i odczucie wykraczające poza klasyczny, bierny odbiór muzyki.

Chcieliście posłuchać "Dondy 2"? Może to być trudniejsze niż sądziliście. Nowy album Kanye tylko na Stem Playerze
Stem Player

Stem i Donda

Co istotne, inżynierowie z Kano stworzyli Stema wspólnie z Kanye Westem. Urządzenie pojawiło się na rynku w 2021 roku i usłyszeliśmy o nim przy okazji premiery płyty Donda. Już ten krążek miał trafić tylko na wspomniane urządzenia, jednak do tego nie doszło i także użytkownicy streamingów mieli okazję przesłuchać dziesiąty solowy album rapera z Chicago. Natomiast Donda 2 była już albumem udostępnionym wyłącznie na Stemy, a jej odsłuch bez posiadania tych urządzeń wiązał się z nielegalnym pobieraniem krążka.

Koniec z Kanye

Jak wiemy, w ostatnich miesiącach sporo się jednak pozmieniało jeśli chodzi o Kanye Westa i to, jak jest postrzegany. W wyniku swoich niekontrolowanych wybryków Ye obraził wiele osób i bezpowrotnie zniszczył wiele relacji biznesowych. Tyczy się to także jego współpracy z Kano Computing. W listopadzie prezes firmy, Alex Klein, potwierdził na łamach „LA Times”, że współpraca z raperem po ich stronie została zakończona, przede wszystkim z powodu „rasistowskich teorii spiskowych”, które Kanye publicznie wygłaszał.

Stem: nowy początek

Jak widać jednak koniec dealu z Kanye nie oznacza końca Stem Playera. Świadczy o tym wspomniana współpraca z Ghostface Killah oraz pojawienie się na rynku kolejnych wersji urządzeń. Oprócz stworzonego przez firmę nowatorskiego projektora i wciąż znajdującej się w ofercie klasycznej edycji odtwarzacza, są i nowe Stemy. Dostępne są one w dwóch wariantach: kremowym, który kosztuje 240 dolarów (ponad tysiąc złotych), a także limitowanym czarnym za 360 dolarów (ponad 1,5 tys. złotych). Na obu dostępny będzie nowy album rapera, a różnica w cenie wynika nie tylko z koloru, ale też unikatowych dodatkowych utworów. Tak więc aby zapoznać się z najnowszym krążkiem Ghostface Killah trzeba będzie wydać wraz z przesyłką ponad 1000 zł! Może jednak warto zainwestować w Stema – tym bardziej, że Kano ma niedługo wyjawić kolejnych artystów, którzy podpiszą z firmą umowy na udostępnienie swojej muzyki na wyłączność.

nowy Stem Player

Ghostface Killah zaprezentował pierwszy singiel ze swojej nadchodzącej, płyty. Niestety, dostępny jest jedynie na Stem Playerze. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Ghostface Killah po […]

Tutaj kupisz swój bilet na koncert lub festiwal!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →