Freddie Mercury – powstał nowy teledysk z przesłaniem


08 września 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

5 września Freddie Mercury skończyłby 73 lata. Z tej okazji powstał animowany teledysk do utworu Love Me Like There's No Tomorrow, który porusza temat życia z AIDS.

Freddie Mercury – legendarny wokalista zespołu Queen w 1991 roku zmarł w wyniku osłabienia odporności spowodowanego chorobą AIDS. Jego śmierć dała światu sygnał, żeby zacząć zwracać większą uwagę na problem HIV i AIDS.

5 września przypadała 73. rocznica urodzin Freddiego. Dla upamiętnienia jego walki z chorobą ukazał się ilustrowany klip do utworu Love Me Like There’s No Tomorrow, który pochodzi z tego solowego albumu Mr. Bad Guy.

Twórcy obrazu – Esteban Bravo i Beth David podjęli współpracę z fundacją The Mercury Phenix Trust, która działa na rzecz walki z AIDS. Teledysk przedstawia historię miłosną białych krwinek, z którym jedna zainfekowana jest wirusem HIV.

Ta perspektywa pozwoliła nam ukazać problem w bardzo bezpośredni sposób. Mogliśmy się zagłębić w rozmaite trudności bohaterów w ich wzajemnych relacjach, w postrzeganiu siebie oraz zmaganiu się z poczuciem uprzedzenia i lekceważenia ze strony społeczeństwa.

Chcieliśmy opowiedzieć historię, która miała miejsce w życiu Freddiego, ale nie traktuje wprost o nim. Kryzys związany z AIDS w latach 80. to ogromna część historii LGBT+ i zarazem coś, z czym należy się obchodzić ostrożnie. Cienka linia leży między rzucaniem światła na problem a utrwalaniem stereotypu, więc staraliśmy się, by nie zaprezentować tu schematów, które zamiast wspomagać współczesne rozumienie AIDS, mogłyby mu zaszkodzić.

Freddie Mercury – Love Me Like There’s No Tomorrow

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: