Foals – film dokumentalny o pracy nad albumem „Everything Not Saved Will Be Lost”


05 października 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Zespół Foals przygotował film dokumentalny o tworzeniu swojego najnowszego albumu oraz życiu w trasie koncertowej i wydał nową EPkę - Rip Up The Road live.

Foals – film dokumentalny

To dopiero niespodzianka! Oprócz dwóch nowych albumów od zespołu Foals w tym roku otrzymamy jeszcze film dokumentalny! Rip Up The Road będzie opowiadał o ostatnich wydarzeniach w karierze zespołu.

Rok 2017 – po wydaniu czterech albumów, które zyskały status złotych płyt i dziesięcioletniej, nieprzerwanej trasie koncertowej, grupa znalazła się w krytycznym momencie swojej kariery.

FOALS

Praca nad Everything Not Saved Will Be Lost

Założyciel zespołu i jego basista postanowili odejść z Foals. Nagrywając kolejny album – Everything Not Saved Will Be Lost, muzycy zrezygnowali ze współpracy ze znanymi producentami i zaczęli tworzyć w małym, hermetycznym gronie.

Produkcją zajął się więc wokalista – Yannis Philippakis. Cel który przyświecał zespołowi przy nagrywaniu to stworzenie ich najbardziej ambitnego i świadomego społecznie projektu.

Efektem tego jest dwuczęściowy album Everything Not Saved Will Be Lost, którego druga część będzie miała swoją premierę 18 października. Okres pracy nad płytą zostanie zaprezentowany w filmie Rip Up The Road. Nie zabraknie w nim oczywiście również najlepszych ujęć koncertowych Foals.

Dokument zadaje pytanie o rolę zespołów w obecnych czasach oraz tym, jak zachować głód i inspirację w często bezlitosnej branży. Przedstawia momenty skrajnej euforii i izolacji związanej z życiem w trasie.

Foals – Rip Up The Road, zapowiedź

Premiera filmu odbędzie się 15 listopada i będzie on dostępny jedynie w serwisie Prime Video. Tymczasem już dzisiaj w serwisie Amazon Music możecie słuchać nowej EPki Foals. Rip Up The Road EP zawiera nagrania live zarejestrowane podczas koncertu w londyńskim Alexandra Palace.

Foals: Rip Up The Road EP – Live From Alexandra Palace

  • Black Bull
  • Sunday
  • My Number
  • What Went Down
Foals: Rip Up The Road EP

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także