Festiwal Skrzyżowanie Kultur po raz piętnasty w Warszawie


10 września 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Festiwal Skrzyżowanie Kultur, czyli największe święto muzyki świata odbędzie się w dniach 18-22 września w Warszawie. Sprawdźcie program tegorocznej edycji.

Podczas tegorocznego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, w trakcie pięciu dni, odbędzie się dwanaście koncertów. Do Warszawy przyjadą artyści z Portugalii, Hiszpanii, Mongolii, Nigerii, Brazylii, Algierii, Gamby i Ghany, a także Libanu. Nie zabraknie również polskiej reprezentacji.

15. Festiwal Skrzyżowanie Kultur

15. Festiwal Skrzyżowanie Kultur – szczegółowy program muzyczny

18 września (środa)
19:00 – Gisela João (Portugalia); Diego El Cigala (Hiszpania)

19 września (czwartek)
19:00 – Projekt „HIZBUT JÁMM”: Raphael Rogiński, Mamadou Ba, Noums Balani Dembele, Paweł Szpura; KROKE I URNA CHAHAR – TUGCHI (Polska/Mongolia)

20 września (piątek)
19:00 – Keziah Jones (Nigeria); Flavia Coelho (Brazylia); Sofiane Saidi & Mazalda (Algieria)

21 września (sobota)
17:00 – National Geographic prezentuje: Reportaż podróżniczy – czym jest i jak powstaje?
19:00 – Sona Jobarteh (Gambia), Pat Thomas & Kwashibu Area Band (Ghana)

22 września (niedziela)
11:00 – Małe Skrzyżowanie Kultur – koncert dla dzieci, zespół Jerz Igor
17:00 – Polityka prezentuje: Folk a gry wideo. Muzyka tradycji w medium kulturowych rebeliantów
19:00 – Rabih Abou-Khalil (Liban), Tony Allen (Nigeria)

Festiwal Skrzyżowanie Kultur - program

Festiwal Skrzyżowanie Kultur – wydarzenia towarzyszące i kulinaria

Wydarzenia towarzyszące zostały zaplanowane na weekend 21-22 września. W sobotę, w namiocie klubu festiwalowego, odbędzie się panel dyskusyjny National Geographic prezentuje: Reportaż podróżniczy – czym jest I jak powstaje? z udziałem autorów książek: Izy Klementowskiej (Samotność Portugalczyka, Szkielet białego słonia, Skóra, Witamy uchodźców.) i Witolda Szabłowskiego (Zabójca z miasta moreli, Tańczące niedźwiedzie, Sprawiedliwi zdrajcy).

Z kolei w niedzielę odbędzie się drugi panel – Polityka prezentuje: Folk a gry wideo. Muzyka tradycji w medium kulturowych rebeliantów. O specyfice i dźwiękach w grach video, o tym dlaczego muzyka etniczna w grach z cyklu Wiedźmin okazała się tak dużym sukcesem, a także o tym czy wykorzystywanie muzyki etnicznej w grach video to trend masowy czy lokalny.

Natomiast za kulinarną stronę wydarzenia, przez pięć festiwalowych dni odpowiadać będzie Pardon To Tu. Miejsce to słynie z miłości do muzyki – od awangardy, free-jazzu, folku przez muzykę eksperymentalną, rock, singer-songwriter do afrobeatu i world music – dlatego dodatkowo przygotuje również dla publiczności stoisko z tematycznymi książkami i winylami.

Festiwal Skrzyżowanie Kultur 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: