Egzotyczne rytmy w Warszawie! Trwa Festiwal Skrzyżowanie Kultur!


18 września 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Od 16 do 22 września w Warszawie wybrzmi muzyka z najdalszych zakątków świata.

Rokia Traoré, Mulatu Astatke, King Ayisoba, Waldemar Bastos, Orchestra Baobab i Nneka, czyli world beat w najlepszym wydaniu – taki jest program tegorocznego Festiwal Skrzyżowanie Kultur, który już po raz 14 odbywa się w Warszawie.

Przez cały tydzień w namiot przy Pałacu Kultury i Nauki będzie miejscem skrzyżowania kultur i muzyki z najdalszych zakątków świata. Nie zabraknie etnicznych brzmień z Azji i Afryki oraz folkowych brzmień z Polski czy Irlandii. A na finał festiwalu szykuje się prawdziwy muzyczno – taneczny koktail!

Dancing Cocktail to impreza, na którą zaproszono artystów łączących egzotyczne dźwięki z klubowym brzmieniem, tworzących najlepszy, taneczny world beat. Na scenie wystąpi King Ayisoba z Ghany, Nneka z Nigerii oraz francusko-tunezyjski zespół Ifriqiyya Électrique. Po koncertach dla roztańczonych festiwalowiczów odbędzie się afterparty, na którym zagrają DJ Krzaku i DJ Ensor.

Nneka to młoda wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, jej autorska muzyka łączy elementy soulu, popu, r’n’b, afro beat uczy reggae. Międzynarodową popularność zdobyła w 2008 roku przebojem „Heartbeat”, który długo utrzymywał się na listach przebojów w wielu krajach. Jako swoje podstawowe źródło inspiracji podkreśla hip-hop, a także Felę Kutiego, Boba Marleya i Lauryn Hill.

King Ayisoba to charyzmatyczny „król” muzyki kologo z północno-wschodniej Ghany, w zaskakujący sposób opowiadający o tożsamości i problemach współczesnych Ghańczyków. Znakomicie łączy tradycję ze współczesnością – grając na tradycyjnej, dwustrunowej lutni kologo, śpiewając sugestywne teksty w kilku językach stał się jednym z najbardziej popularnych w Ghanie artystów.

Muzyka grana przez Ifriqiyya Électrique to połączenie pierwotnej formy rytualnej muzyki Banga z tunezyjskiej pustyni Djerid z dźwiękami przesterowanej elektrycznej gitary, basu i post-industrialnej elektroniki. Ich twórczość jest bezkompromisową, współczesną interpretacją ceremonii przyjmowania ducha rûwâhîne. Koncertom  Ifriqiyya Électrique towarzyszom wyświetlane w tle filmy, pokazujące autentyczne fragmenty rytuału nagranego w miejscowości Tauzar.

Program wieczoru:

godz. 19:00 – koncerty w namiocie festiwalowym przy PKiN
King Ayisoba (Ghana)
Nneka (Nigeria)
Ifriqiyya Électrique (Tunezja, Francja)
Bilety: 40 zł – do kupienia za pośrednictwem sieci sprzedaży eBilet.pl oraz na stronie www.festival.warszawa.pl.

godz. 22:00 – klubowy DJ set w Kulturalnej – DJ KRZAKU i DJ Ensor, wstęp wolny

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/207737126585001/

Organizatorem festiwalu jest Miasto st. Warszawa oraz Stołeczna Estrada

Partnerzy medialni DANCING COCKTAIL  w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur: Rad

Od 16 do 22 września w Warszawie wybrzmi muzyka z najdalszych zakątków świata.Rokia Traoré, Mulatu Astatke, King Ayisoba, Waldemar Bastos, Orchestra Baobab i Nneka, czyli world beat w najlepszym wydaniu – taki jest program tegorocznego Festiwal Skrzyżowanie Kultur, który już po raz 14 odbywa się w Warszawie. Przez cały tydzień w namiot przy Pałacu Kultury i […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →