fot. Eurovision.tv

Eurowizja Junior 2022: Wielka Brytania powraca po wielu latach


25 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Eurowizja Junior 2022, mimo wycofania się z konkursu Niemców, a także wyrzucenia ze struktur EBU Rosjan, będzie szczególna. Dlaczego?

Witamy z powrotem

Podbudowana sukcesem Sama Rydera na dorosłej Eurowizji Wielka Brytania postanowiła powrócić do dziecięcego formatu. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci ugości ją po siedemnastu latach.  

Przeczytaj także: Eurowizja 2023 oficjalnie odbędzie się w Wielkiej Brytanii

Eurowizja 2023
fot. iNews

Informację tę przekazała nam Europejska Unia Nadawców (EBU) i telewizja BBC, które oświadczyły, że Wielka Brytania weźmie udział w 20. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który w grudniu będzie miał miejsce w armeńskim Erywaniu. Reprezentacja Wielkiej Brytanii na Eurowizję Junior 2022 zostanie wyłoniona przez wybór wewnętrzny, za którego decyzjami stać będzie BBC Studios Entertainment and Music i kanał dziecięcy CBBC. Brytyjską propozycję, jak i nazwiska komentatorów poznamy w najbliższych miesiącach.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, by pokazać Eurowizję Junior po raz pierwszy w BBC i zaprezentować różnorodne, młode talenty muzyczne z całej Europy dzieciom i ich rodzinom, które będą mogły je odkryć i dobrze się bawić. Ta dziecięca wersja Eurowizji bez zwątpienia zhermetyzuje tego samego ducha jedności, który przynosi dorosły konkurs, oddając to, czym tak naprawdę jest CBBC – inkluzywnym kanałem, który świętuje różnorodność i kreatywność we wszystkich dzieciach. Nie mogę się doczekać, żeby ujawnić nasz własny muzyczny talent, który z dumą będzie reprezentować Wielką Brytanię

– mówi Patricia Hidalgo, szefowa działu Dzieci i Edukacji w BBC.

Eurowizja Junior 2022 – co musicie wiedzieć o konkursie?

Odbywająca się po raz dwudziesty Eurowizja Junior w tym roku odbędzie się w Armenii po ubiegłorocznym zwycięstwie wokalistki Maleny z piosenką Qami Qami. Reprezentanci szesnastu państw w wieku od 9 do 14 lat zaprezentują swoje muzyczne propozycje już 11 grudnia w finale odbywającym się w Demirczian Arena w Erywaniu. Polskę (tak jak w kilku poprzednich przypadkach) reprezentować będzie osoba, która wygra finał telewizyjnego programu Szansa na Sukces.

W tegorocznym konkursie nie zobaczymy rezygnujących z udziału Niemców, a także Rosji, która przez wojnę w Ukrainie została wyrzucona z Europejskiej Unii Nadawców. Na ten moment stawka prezentuje się następująco:

• Albania
• Armenia
• Bułgaria
• Francja
• Gruzja – Mariam Bigwawa
• Hiszpania
• Holandia
• Irlandia
• Kazachstan – David Charlin
• Macedonia Północna – Lara Trpčeska i Irina Dawidowska
• Malta
• Polska
• Portugalia – Nicolas Alves
• Serbia
• Ukraina
• Wielka Brytania
• Włochy

Które miasto zajmie się organizacją dorosłej Eurowizji?

Szkoda, że ​​nasi koledzy i przyjaciele w Ukrainie nie mogą być gospodarzami Konkursu Piosenki Eurowizji 2023. Poproszenie o organizację największego i najbardziej złożonego konkursu muzycznego na świecie to wielki przywilej. BBC dokłada wszelkich starań, aby wydarzenie było prawdziwym odzwierciedleniem kultury ukraińskiej, a także pokazywało różnorodność brytyjskiej muzyki i kreatywności. BBC rozpocznie teraz proces poszukiwania miasta-gospodarza, które będzie z nami współpracować przy realizacji jednego z najbardziej ekscytujących wydarzeń, które przybędą do Wielkiej Brytanii w 2023 roku

– powiedział Tim Davie, dyrektor generalny BBC.

Proces wyboru miasta-gospodarza ruszył już kilka tygodni temu, jednak sama decyzja zostanie nam ujawniona dopiero w zbliżających się miesiącach. Na ten moment aż czternaście miast zadeklarowało chęć sprowadzenia Eurowizji do siebie.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni BBC za zgodę na zorganizowanie Konkursu Piosenki Eurowizji w Wielkiej Brytanii w 2023 roku. BBC już cztery razy przejęło obowiązki gospodarza dla innych zwycięskich krajów. Kontynuując tę ​​tradycję solidarności, wiemy, że przyszłoroczny Konkurs pokaże kreatywność i umiejętności jednego z najbardziej doświadczonych nadawców publicznych w Europie, jednocześnie zapewniając, że tegoroczni zwycięzcy, Ukraina, nie pozostaną bez wymaganej reprezentacji

– powiedział Martin Osterdahl, dyrektor wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji.

Eurowizja Junior 2022, mimo wycofania się z konkursu Niemców, a także wyrzucenia ze struktur EBU Rosjan, będzie szczególna. Dlaczego? Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →