fot. HBO

„Euphoria” drugim najczęściej oglądanym serialem platformy HBO


01 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Euphoria okazała się być niekwestionowanym fenomenem. Jak podało nam HBO – jest to drugi najczęściej odtwarzany serial platformy, zaraz po Grze o Tron.

Euphoria w blasku reflektorów

Euforia opowiada historię uzależnionej od narkotyków, siedemnastoletniej Rue Bennett (w tej roli Zendaya). Bohaterka stara się wytrzymać w trzeźwości, a jej życie zmienia się, kiedy poznaje Jules, transseksualną dziewczynę, która podobnie jak Rue stara się odnaleźć w świecie. Serial zadebiutował w czerwcu 2019 roku i stał się światowym fenomenem, chwalonym za podejście do tematu, zdjęcia czy muzykę. Euforia przyniosła Zendayi Nagrodę Emmy w kategorii Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym. Aktorka była tym samym najmłodszą laureatką Emmy w tej kategorii. Pierwszy sezon Euforii składał się z ośmiu odcinków. W serialu występują także Hunter Schafer, Angus Cloud, Jacob Elordi, Alexa Demie, Maude Apatow i Sydney Sweeney.

Euphoria sezon 2 zwiastun premiera
Kadr serialu Euphoria/ fot. HBO

Wiele osób słysząc taki scenariusz spodziewało się, że show, w którym udział bierze Zendaya, wypadnie naprawdę dobrze. Okazało się jednak, że jest jeszcze lepiej, niż się spodziewano. Pomimo dość ciężkiej tematyki serial jest tak popularny, że stał się najczęściej tweetowanym programem w telewizji, a także drugim najczęściej oglądanym programem po Grze o Tron.

Przeczytaj także: Lana Del Rey nagrała singiel do soundtracku serialu „Euphoria”

Informacja pochodzi z portalu Variety, który poinformował nas, że drugi sezon Euphorii ma średnio 16,3 miliona widzów. Finał sezonu był także w stanie przyciągnąć 6,6 miliona widzów podczas samej transmisji na żywo.

Euphoria doczeka się 3. sezonu!

Nic więc dziwnego, że doczekamy się trzeciego sezonu serialu. Prawdopodobnie zdjęcia do niego ruszą już w tym roku w zależności od harmonogramu Zendayi i Sydney Sweeney. Będzie to jednak dużo krótsza przerwa niż w przypadku pierwszego i drugiego sezonu.

Sam, Zendaya oraz cała obsada i ekipa Euforii wznieśli się w 2. sezonie na niespotykane wyżyny. Rzucili wyzwanie konwencji i narracji, zachowując jednocześnie to, co jest sercem serialu. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy pracować z tym niezwykle utalentowanym zespołem. Jednocześnie jesteśmy podekscytowani na myśl o kontynuacji naszej przygody z nimi w trzecim sezonie.

– mówi Francesca Orsi, wiceprezeska ds. programów w HBO


Euphoria okazała się być niekwestionowanym fenomenem. Jak podało nam HBO – jest to drugi najczęściej odtwarzany serial platformy, zaraz po Grze o Tron. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →