materiały prasowe

Euforia”: trzeci sezon serialu zapowiedziany


05 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

HBO nie marnuje czasu. Pomimo tego, że nadal trwa drugi sezon serialu wiadomo już, że Euforia otrzyma trzecią odsłonę.

Euforia – światowy fenomen

Euforia opowiada historię uzależnionej od narkotyków, siedemnastoletniej Rue Bennett (w tej roli Zendaya). Bohaterka stara się wytrzymać w trzeźwości, a jej życie zmienia się, kiedy poznaje Jules, transseksualną dziewczynę, która podobnie jak Rue stara się odnaleźć w świecie. Serial zadebiutował w czerwcu 2019 roku i stał się światowym fenomenem, chwalonym za podejście do tematu, zdjęcia czy muzykę. Euforia przyniosła Zendayi Nagrodę Emmy w kategorii Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym. Aktorka była tym samym najmłodszą laureatką Emmy w tej kategorii. Pierwszy sezon Euforii składał się z ośmiu odcinków. W serialu występują także Hunter Schafer, Angus Cloud, Jacob Elordi, Alexa Demie, Maude Apatow i Sydney Sweeney.

„Euforia”: trzeci sezon serialu zapowiedziany
kadr z serialu

Euforia z trzecim sezonem

Chociaż finał drugiej, ośmioodcinkowej serii serialu HBO będzie miał swoje miejsce dopiero 27 lutego, stacja już zapowiedziała trzeci sezon. Za scenariusz i reżyserię ponownie odpowiadał będzie Sam Levinson.

Sam, Zendaya oraz cała obsada i ekipa Euforii wznieśli  się w 2. sezonie na niespotykane wyżyny. Rzucili wyzwanie konwencji i narracji, zachowując jednocześnie to, co jest sercem serialu. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy pracować z tym niezwykle utalentowanym zespołem. Jednocześnie jesteśmy podekscytowani na myśl o kontynuacji naszej przygody z nimi w trzecim sezonie.

mówi Francesca Orsi, wiceprezeska ds. programów w HBO

Zendaya o roli Rue

Jeszcze przed premierą drugiego sezonu serialu, Zendaya podzieliła się w rozmowie dla Interview Magazine tym, jak wpłynęła na nią postać Rue. Aktorka udzieliła wywiadu Colmanowi Domingo, który w Euforii wciela się w Aliego.

Intencją nas wszystkich, którzy tworzą ten serial, jest otwarcie drzwi do empatii wobec doświadczeń innej osoby. Rue naprawdę pomogła mi to zrobić. (…) przed zagraniem Rue, nie rozumiałam w najdrobniejszych szczegółach, co to znaczy być uzależnionym. Nie czułam też, że mam wystarczająco dużo – może trochę, ale nie wystarczająco – współczucia dla [osób] z takim doświadczeniem i tego, że jest to wyniszczająca choroba, jak mówi twój bohater Ali.

HBO nie marnuje czasu. Pomimo tego, że nadal trwa drugi sezon serialu wiadomo już, że Euforia otrzyma trzecią odsłonę. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Euforia – […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →