Netflix zapowiada pierwszy polski film


16 listopada 2020

Podziel się newsem:

W tworzenie filmu Erotica 2022 zaangażowanych będzie pięć polskich reżyserek i pięć pisarek. Wśród nich Olga Tokarczuk. Sprawdźcie szczegóły.

Erotica 2022. Powstaje pierwszy polski film Netflixa

Na Netflixie możemy już obejrzeć dwa polskie seriale oryginalne – 1983 i W głębi lasu. Teraz przyszła pora na film. Erotica 2022 zadebiutuje w serwisie już jesienią tego roku. Produkcja ma być antologią filmową, a za jej stworzenie odpowiadać będzie pięć polskich reżyserek: Olga Chajdas (1983, Nina), Anna Jadowska (Dzikie róże), Katarzyna Adamik (1983, Pokot), Jagoda Szelc (Wieża. Jasny dzień) oraz Anna Kazejak (Obietnica).

W filmie zekranizowane zostaną historię napisane przez pięć polskich pisarek: Gaję Grzegorzewską, Grażynę Plebanek, Joannę Bator, Ilonę Witkowską oraz laureatkę Nagrody Nobla Olgę Tokarczuk.

Produkcja przedstawi wizję fikcyjnej przyszłości, w której kobiety sprowadzone są do roli produktu.

W świecie, w którym kobiety są produktami, macierzyństwo obowiązkiem, a seksualność tłamszona, pięć bohaterek stawia czoła rzeczywistości pełnej absurdów, niezdrowych relacji, braku prawdziwych emocji i samotności. Obraz przedstawiony w filmie jest sztuczny, lecz bardzo wiarygodny i przypominający czasy, w których obecnie żyjemy

opis filmu

W obsadzie Erotica 2022 znaleźli się m.in.: Małgorzata Bela, Agnieszka Żulewska, Julian Świeżewski, Agata Buzek, Andrzej Konopka, Sebastian Stankiewicz, Monika Pikuła, Ignacy Liss, Sara Celler Jezierska i Sebastian Pawlak.

Zobaczcie pierwsze zdjęcia promujące film:

erotica 2022
Erotica 2022
Erotica 2022

Erotica 2022 – jest pierwszy zwiastun pierwszego polskiego filmu Netflixa

W tworzenie filmu Erotica 2022 zaangażowanych będzie pięć polskich reżyserek i pięć pisarek. Wśród nich Olga Tokarczuk. Sprawdźcie szczegóły. Erotica 2022. Powstaje pierwszy polski film Netflixa Na Netflixie możemy już obejrzeć dwa polskie seriale oryginalne – 1983 i W głębi lasu. Teraz przyszła pora na film. Erotica 2022 zadebiutuje w serwisie już jesienią tego roku. […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.