fot. Rahi Rezvani

Electro-industrialni Editors zapowiadają nowy krążek. Jest też kolejny singiel


07 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Zespół Editors oficjalnie zapowiedział swój siódmy studyjny krążek. EBM to ukłon w stronę industrialu i elektroniki lat 80.

Zmiany w składzie

Editors po czterech latach od wydania albumu Violence zapowiedzieli swój siódmy studyjny krążek. W składzie grupy nastąpiły małe zmiany, gdyż do zespołu oficjalnie dołączył Benjamin Power – producent znany pod pseudonimem Blank Mass. Power pracował z Brytyjczykami przy ich poprzedniej płycie.

Po pięciu latach owocnej współpracy dołączenie do Editors wydawało się bardziej naturalną koleją rzeczy niż decyzją, którą trzeba było podjąć. Wiemy, że dobrze nam się razem pracuje, mamy podobne podejście twórcze i jesteśmy bardzo bliskimi przyjaciółmi. Bycie częścią twórczego konglomeratu to coś, czego nie doświadczyłem od jakiegoś czasu, więc bycie częścią czegoś większego, co działa w ten sposób, jest zarówno wyzwalające, jak i ekscytujące.

mówił Power

Oprócz tego, na czas letnich koncertów, zespół opuści gitarzysta Justin Lockey. Jego decyzja podyktowana jest pracą nad walką z lękiem oraz poprawą zdrowia psychicznego. Trzymamy kciuki za Justina i liczymy na to, że wszystko będzie dobrze. Jego miejsce tymczasowo zajmie Nick Willes.

Editors już w kwietniu podzielili się pierwszym utworem zajawiającym ich nowy kierunek. Singiel nosi tytuł Heart Attack.

Editors uderzają w EBM

Po chwili trzymania fanów w niepewności, nadszedł czas na ogłoszenia. Nowa płyta Brytyjczyków nosi tytuł EBM i jest jednocześnie akronimem od nazwy zespołu i pseudonimu Powera oraz nawiązaniem do gatunku electronic body music, w którym będzie utrzymany nadchodzący krążek.

editors nowa płyta ebm
okładka płyty Editors – EBM

EBM zapowiadane jest jako zapierający dech w piersiach, najbardziej odjechany materiał Editors. Kolejnym przedsmakiem tego, co nas czeka, jest singiel Karma Climb.

Chodzi o hedonistyczny eskapizm, nie tylko od świata ogólnie, ale także od tego, co ludzie o tobie myślą.

mówi o utworze wokalista Tom Smith

EBM ukaże się 23 września, a materiał z płyty z pewnością usłyszymy na dwóch koncertach, które Editors zagrają w Polsce w najbliższych miesiącach. Brytyjczyków będzie można zobaczyć 12 sierpnia w Gdańsku na festiwalu United Arts Festival oraz 12 października na solowym koncercie w krakowskim klubie Studio.

Editors – Karma Climb

Zespół Editors oficjalnie zapowiedział swój siódmy studyjny krążek. EBM to ukłon w stronę industrialu i elektroniki lat 80. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Zmiany w składzie Editors po […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →