Eivør i jej wyjątkowy głos trzykrotnie zaczarują Polskę


01 listopada 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Eivør posiada cudowną umiejętność czarowania głosem, którą na dodatek łączy z niesztampowym podejściem do idei songwritingu. Niestraszne jej eksperymenty gatunkowe, a przy tym zawsze pozostaje sobą. Artystka wystąpi w Polsce w listopadzie 2021 roku.

Eivør – farerska legenda

Pochodzi ze Skandynawii, precyzyjniej – z Wysp Owczych, co w naturalny sposób odcisnęło się na jej twórczości. Młodzieńcze lata spędzone w niewielkiej wiosce pośród północnych krajobrazów oraz najbliższej rodziny nakierowały ją na czerpanie z tego, co zna doskonale. Eivør przesiąkła tamtejszą kulturą, ludowością, wychowała się na pieśniach, balladach no i legendach, będących niewyczerpanym źródłem inspiracji. Artystka jednak nie ustała w poszukiwaniu swego własnego, oryginalnego stylu, tym samym mierząc się z muzyką w wielu jej wydaniach. Najpierw były korzenie i folk, później – próbowanie się z dźwiękami country, czy trip-hopowego rocka. To szerokie spektrum zainteresowań odpowiada jej głosowi: tak samo niezwykłemu, jak dokonywane przez nią syntezy.

Eivør

Eivør i jej muzyczne fantazje

Jej dyskografia jest równie bogata, co zróżnicowana. Dziesięć płyt odsłania kilka twarzy Eivør, wszystkie jednak nie pozostawiają wątpliwości, że jest ona świadoma swej twórczości. Skręty w totalnie inne muzyczne kierunki to nigdy nie przykład wahania: raczej stawianie sobie wyzwań i sprawdzanie się w dziedzinach, w których zawsze chciało się wykazać. Jej to się udało, została zauważona i doceniona, a o jej muzyce słychać daleko poza rodzinnymi stronami. Swoją charakterystyczną manierę uczyniła inkluzywną, a z koncertów zrobiła iście magiczne przedstawienia. I to bez zbędnych teatralnych gestów, wystarcza jej głos z instrumentalnym towarzyszeniem, by wywołać ciarki – lub łzy.

Eivør – Let It Come (Live on Gísli Marteinn)

Eivor – Gdańsk, Warszawa, Wrocław – bilety

Eivør posiada cudowną umiejętność czarowania głosem, którą na dodatek łączy z niesztampowym podejściem do idei songwritingu. Niestraszne jej eksperymenty gatunkowe, a przy tym zawsze pozostaje sobą. Artystka wystąpi w Polsce w listopadzie 2021 roku. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →