materiały prasowe (fot. Annie Leibovitz)

Ed Sheeran wraca do Polski! Znamy datę i miejsce koncertu


20 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Brytyjski artysta zawita z trasą matematyczną + – = ÷ x do Azji i Europy. W Polsce Ed Sheeran zagra 12 lipca w Gdańsku. Wybieracie się?

Ed Sheeran w Gdańsku

W zeszłym roku Ed Sheeran wyprzedał bilety na koncerty w Warszawie, czy to samo powtórzy się w 2024 r. w Polsat Plus Arena Gdańsk? Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości! Przyszłoroczny koncert odbędzie się w piątek 12 lipca, a gościem specjalnym będzie Brytyjczyk Calum Scott. Ed ma zagrać swoje największe przeboje – w tym te najświeższe z dwóch tegorocznych albumów (Subtract) oraz Autumn Variations.

Po raz pierwszy w Azji

Oprócz Polski Sheeran odwiedzi m.in. Węgry i Czechy. Po raz pierwszy zagra też koncerty w Azji. Ta zapowiedź następuje bezpośrednio po niezwykle udanej trasie koncertowej w Stanach Zjednoczonych, gdzie padły frekwencyjne rekordy. Na koncercie w MetLife w New Jersey odnotowano największą liczbę widzów na jednym występie w historii Stanów Zjednoczonych. A tak Ed Sheeran zaprasza na swoje koncerty:

Jeden rok, dwie płyty

Sheeran ma co promować – w ciągu ostatniego roku wydał aż dwie płyty. W maju wyszedł (Subtract), nad którym artysta pracował rzekomo od dekady, próbując stworzyć „idealny akustyczny album”. Przełom nadszedł w 2022 roku, kiedy to nastąpiła „seria wydarzeń, która zmieniły jego życie, zdrowie psychiczne i ostatecznie sposób, w jaki postrzega muzykę i sztukę”. Mowa tu m.in. o chorobie jego żony, narodzinach dziecka i śmierci bliskiego przyjaciela, Jamala Edwardsa, a także borykaniu się ze stanami lękowymi i depresją. Pod koniec września do rąk fanów trafił natomiast 7. studyjny album Brytyjczyka, Autumn Variations. Obie płyty powstały we współpracy z Aaronem Dessnerem z zespołu The National.

Brytyjski artysta zawita z trasą matematyczną + – = ÷ x do Azji i Europy. W Polsce Ed Sheeran zagra 12 lipca w Gdańsku. Wybieracie się? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →