fot. Michał Żak

Duxius„Nie wierzę w spokój” to manifest przeciwko pogrążonej w chaosie rzeczywistości


23 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Duxius powraca z kolejnym bardzo teatralnym singlem zwiastującym nowy album. Nie wierzę w spokój konfrontuje nam rzeczywistość.

Podróż ku przetarciu solowych szlaków

Duxius, czyli niegdyś duet Edyty Rogowskiej i Alexa Moora, to dziś solowy projekt muzyczny pod pełnym przewodnictwem kompozytorki, autorki tekstów i wokalistki. Mieszkająca w Berlinie Rogowska ma już na swoim koncie wydaną w 2021 roku EP-kę teraz twój ruch. Artystka ma jednak zamiar opublikować teraz swój solowy, debiutancki długogrający album, który zostanie nam przedstawiony jeszcze w tym roku. Jego zapowiedzią jest drugi już singiel, zatytułowany Nie wierzę w spokój.

Przeczytaj także: Dagadana z bardzo osobistym manifestem w singlu Goi Ty Nasha Pani

Duxius
fot. Michał Żak

Nie wierzę w spokój jest brzmieniową zabawą, która zaskakuje nas na każdym kroku. Będąca bombą pełną wpływów muzyki lat 80. i 90. propozycja raz za razem wyszeptuje nam budzące niepokój zwrotki, by zaraz po nich zadrapać nas pazurem pokazywanym w mocnych i charakterystycznych refrenach. Nie jest to jednak przypadkowy zamiar, bowiem kompozycja singla nawiązuje do bipolarności, będącej naturalną cechą ludzi.

Sam singiel nie jest również interpretacją. Jest to czynno-bierna obserwacja otaczających nas wydarzeń, które budzą złość i chęć zmiany. Czasami jednak i najbardziej aktywistyczne serca muszą niestety poddać się zalewającej nas fali problemów, która po prostu zmusza nas do pogodzenia się z tym niesprawiedliwym światem.

Nie wierzę w spokój to podsumowanie tego, co dzieje się dziś na świecie. To strzał prosto w sedno, który zderza nas z rzeczywistością i uświadamia, że już nigdy nie będzie spokoju

– mówi Duxius o swoim najnowszym singlu.

Duxius – Nie wierzę w spokój, posłuchaj!

Za wyreżyserowanie teledysku odpowiadają Michał Żak i Edyta Rogowska.

Duxius powraca z kolejnym bardzo teatralnym singlem zwiastującym nowy album. Nie wierzę w spokój konfrontuje nam rzeczywistość. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w międzynarodowym […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →