fot. Michał Żak

Duxius“Nie wierzę w spokój” to manifest przeciwko pogrążonej w chaosie rzeczywistości


23 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Duxius powraca z kolejnym bardzo teatralnym singlem zwiastującym nowy album. Nie wierzę w spokój konfrontuje nam rzeczywistość.

Podróż ku przetarciu solowych szlaków

Duxius, czyli niegdyś duet Edyty Rogowskiej i Alexa Moora, to dziś solowy projekt muzyczny pod pełnym przewodnictwem kompozytorki, autorki tekstów i wokalistki. Mieszkająca w Berlinie Rogowska ma już na swoim koncie wydaną w 2021 roku EP-kę teraz twój ruch. Artystka ma jednak zamiar opublikować teraz swój solowy, debiutancki długogrający album, który zostanie nam przedstawiony jeszcze w tym roku. Jego zapowiedzią jest drugi już singiel, zatytułowany Nie wierzę w spokój.

Przeczytaj także: Dagadana z bardzo osobistym manifestem w singlu Goi Ty Nasha Pani

Duxius
fot. Michał Żak

Nie wierzę w spokój jest brzmieniową zabawą, która zaskakuje nas na każdym kroku. Będąca bombą pełną wpływów muzyki lat 80. i 90. propozycja raz za razem wyszeptuje nam budzące niepokój zwrotki, by zaraz po nich zadrapać nas pazurem pokazywanym w mocnych i charakterystycznych refrenach. Nie jest to jednak przypadkowy zamiar, bowiem kompozycja singla nawiązuje do bipolarności, będącej naturalną cechą ludzi.

Sam singiel nie jest również interpretacją. Jest to czynno-bierna obserwacja otaczających nas wydarzeń, które budzą złość i chęć zmiany. Czasami jednak i najbardziej aktywistyczne serca muszą niestety poddać się zalewającej nas fali problemów, która po prostu zmusza nas do pogodzenia się z tym niesprawiedliwym światem.

Nie wierzę w spokój to podsumowanie tego, co dzieje się dziś na świecie. To strzał prosto w sedno, który zderza nas z rzeczywistością i uświadamia, że już nigdy nie będzie spokoju

– mówi Duxius o swoim najnowszym singlu.

Duxius – Nie wierzę w spokój, posłuchaj!

Za wyreżyserowanie teledysku odpowiadają Michał Żak i Edyta Rogowska.

Duxius powraca z kolejnym bardzo teatralnym singlem zwiastującym nowy album. Nie wierzę w spokój konfrontuje nam rzeczywistość. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Podróż ku przetarciu solowych szlaków Duxius, czyli […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →