fot. materiały prasowe

Dr. Martens: Pop Up Store w Krakowie sponsoruje wieczory na mieście


30 września 2021

Podziel się newsem:

Dr. Martens Pop Up Store to trzecia odsłona projektu, który w poprzednich edycjach gościł w Warszawie oraz Gdańsku. Obecnie inicjatywa rozgrywa się w Krakowie, gwarantując lokalsom nietuzinkową rozrywkę. Darmowe koncerty co czwartek, a oprócz tego? Możliwość stworzenia wideo, no i oczywiście odświeżenie starych butów. Wpadajcie koniecznie!

Dr Martens Pop Up Store rozkręca Kraków

Jesień w Krakowie w tym roku sponsoruje Dr. Martens Pop Up Store. Fenomen tych butów sięga już dekad – różne modele popularnych martnesów były noszone przez artystów, aktorów, muzyków oraz wszelkich reprezentantów tworzącej się kultury. To znaczy: zarówno popkultury, jak i kontrkultury. Utożsamiano je z posiadaniem mocnego, wyrazistego stylu oraz potrzebą zaznaczania swej osobowości. Moim zdaniem martensy są jednym z bardziej ikonicznych wytworów mody i zarazem tych, które nigdy nie doczekają się swojego zmierzchu. Obok jeansów Levi’s 501, czy tracksuitu z Adidasa, taki model 1460 to totalna klasyka. Prosta do sfitowania, no i – na tyle elastyczna, że nada się do wielu różnych stylizacji.

Dr. Martens Pop Up Store Kraków koncerty
fot. materiały prasowe

Oczywiście na modelu 1460 nie kończy się modowy potencjał martensów. W Dr. Martens Pop Up Store czekają na was różnorodne produkty, które definiują możliwości dzisiejszej mody. Dorwiecie tam m.in. buty stworzone w kolaboracji z artystami a także debiutujące nowości spod szyldu marki.

Rok 2021 jest dla marki rokiem wyjątkowym ze względu na wachlarz nowości, które pojawiły się w jej ofercie. Nie zabraknie w niej klasycznych Docsów, drugiej odsłony artystycznej linii w hołdzie Jean-Michel Basquiata, kwiecistych Floral Mash Up, oryginalnej interpretacji Polka Dot czy butów z debiutującej w portfolio marki linii Casual. Premierę będzie miał też model Audrick charakteryzujący się coraz popularniejszą podwyższoną podeszwą, która pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Oprócz tego – w ramach projektu, co czwartek będzie się tam odbywać koncert na żywo. Przed krakowską publiką wystąpią obiecujący młodzi artyści, reprezentujący różne gatunki muzyki. Przy Galerii Krakowskiej zagrali już m.in. Zdechły Osa, Miętha oraz zespół Sonbird. Kolejny występ już dzisiaj!

Dr. Martens Pop Up Store Kraków koncerty
fot. materiały prasowe

Co jeszcze w Dr. Martens Pop Up Store?

Inicjatywa wystartowała w Krakowie 6 września i potrwa 6 tygodni – to znaczy, do 16 października. W tym czasie przy Galerii Krakowskiej będzie funkcjonował sklep, w którym znajdziecie najnowsze modele martensów. Asortyment będzie wymieniany co dwa tygodnie. Do każdych zakupionych butów otrzymacie gratis plecak-worek zaprojektowany specjalnie na tę okazję przez krakowskiego artystę, pioniera graffuturismu – NAWERA.

Dr. Martens Pop Up Store Kraków koncerty

Jedna wizyta oczywiście nie wyklucza kolejnych. Zwłaszcza, że do odwiedzin Dr. Martens Pop Up Store nie powinien was zachęcać jedynie zamiar zakupienia butów. Na miejscu będziecie mogli również odświeżyć swoje stare obuwie. W środy i piątki w godzinach 14.00-19.00 znajdziecie tam stoisko do konserwacji. Dodatkowo, team ShoeShine posłuży wam radą, jak dbać o wasze martensy i pomoże w „renowacji” starych butów.

Dr. Martens Pop Up Store Kraków koncerty
fot. materiały prasowe

Do tego, codziennie na piętrze sklepu będzie dostępna interaktywna instalacja Let You Docs Speak. Pod wpływem wykonywanych ruchów i kroków stawianych przez uczestnika, platforma wydaje dźwięki, z których tworzy się autorski utwór. Można go nagrać i od razu opublikować w swoich mediach społecznościowych lub przesłać na e-maila i udostępnić go później.

Bezpłatne koncerty: finał rozrywki

Poza prezentacją nowości i klasycznych modeli marki, Pop Up Store zasługuje na uwagę ze względu na swoją ofertę kulturalną. Marka od zawsze związana była z muzyką, czego wyrazem będą czwartkowe koncerty młodych artystów. Dr. Martens nie skupia się na jednym gatunku – każdy fan rocka, rapu czy elektroniki znajdzie coś dla siebie.

– czytamy w informacji prasowej

Koncerty odbywają się co czwartek o godzinie 20.30 w Dr. Martens Pop Up Store przy Galerii Krakowskiej. Dziś, 30 września przed tamtejszą publicznością wystąpi Zalia – debiutantka, która już może pochwalić się kolaboracją z takimi ksywami, jak Sarius i Czarny HIFI.

Przeczytaj: Moje Rytmy #48: Zalia

Zalia koncert kraków
fot. materiały prasowe

Harmonogram koncertów w Dr. Martens Pop Up Store

30 września – Zalia
7 października – Lua Preta
14 października – Batna Band

Nie przegapcie okazji i wpadajcie do Dr. Martens Pop Up Store!

Zalia – odpływam

Dr. Martens Pop Up Store to trzecia odsłona projektu, który w poprzednich edycjach gościł w Warszawie oraz Gdańsku. Obecnie inicjatywa rozgrywa się w Krakowie, gwarantując lokalsom nietuzinkową rozrywkę. Darmowe koncerty co czwartek, a oprócz tego? Możliwość stworzenia wideo, no i oczywiście odświeżenie starych butów. Wpadajcie koniecznie! Dr Martens Pop Up Store rozkręca Kraków Jesień w […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →