fot. Amazon Studios

Donald Glover w zwiastunie serialuPan i pani Smith


08 grudnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Produkcja jest serialowym rebootem głośnego filmu z Bradem Pittem i Angeliną Jolie, na którego planie zostali parą. Pan i pani Smith trafią do streamingu 2 lutego.

Film średni, ale niezapomniany

Amerykańska komedia sensacyjna z 2005 r. nie była arcydziełem, ale było o niej głośno. W Panu i pani Smith Pitt i Jolie zagrali znudzonych małżonków z klasy średniej, którzy nagle odkrywają, że… oboje są płatnymi zabójcami pracującymi dla rywalizujących ze sobą agencji i muszą się nawzajem zamordować. Dużo akcji, kilka zabawnych scen i przede wszystkim chemia na ekranie między aktorami sprawiły, że przez ostatnie kilkanaście lat nikt o tym filmie zapomniał.

Pomysły na kontynuacje

W Panu i pani Smith drzemał spory potencjał i praktycznie od razu planowano kontynuację. Pomysł na serial pojawił się już w 2007 r. – nakręcono nawet pilota z Martinem Hendersonem i Jordaną Brewster, ale wstępne oceny były tak mizerne, że telewizja ABC, która wyłożyła na to pieniądze, wycofała się z projektu. Zawinił podobno… brak chemii między aktorami. W przeprowadzonym w 2010 r. wywiadzie z Bradem Pittem i Angeliną Jolie wyszło z kolei a jaw, że myśleli oni o stworzeniu drugiej części filmu. Tu jednak gwiazdom nie podobały się pomysły na scenariusz. Rzekomo wiało w nich banałem.

fot. Amazon Studios

Nieporozumienia i odejście

Pana i panią Smith rok później miano też odświeżyć w Hongkongu (z Donnie Yenem i Cecilia Cheung), ale projekt utknął. Zmaterializowała się dopiero inicjatywa Amazon Studios z Donaldem Gloverem aka Childishem Gambino (Atlanta) i gwiazdą Fleabag Phoebe Waller-Bridge, choć i tu były problemy. Dwójka ekstremalnie kreatywnych i oryginalnych serialowych twórców miała zagrać główne role, ale i maczać palce w scenariuszu. Doszło jednak do nieporozumień, wyszły różnice w podejściu do koncepcji i Waller-Bridge odeszła we wrześniu 2021 r. z projektu. Zastąpiła ją Maya Erskine, gwiazda i współtwórczyni popularnego w Stanach serialu PEN15 (wciąż niestety nie pokazywano go nigdzie w Polsce).

Odrobinę inna fabuła

Jaki będzie nowy serial z Gloverem i Erskine? Pokazuje to pierwszy zwiastun, który trzeba przyznać, mocno zachęca sensacyjnymi wstawkami, dialogami i ciekawym drugim planem aktorskim (Paul Dano, John Turturro, Michaela Coel). Wygląda na to, że fabuła Pana i pani Smith w wersji odcinkowej odbiega nieco od oryginału. Oto „dwójka nieznajomych dostaje pracę w agencji szpiegowskiej, która oferuje im życie pełne intryg, bogactwa i podróży. Jest jednak jeden haczyk: pod nowymi tożsamościami figurują jako małżeństwo”. Aha, jeszcze jedno: czujecie tę chemię?

Pan i pani Smith – zwiastun serialu:

Produkcja jest serialowym rebootem głośnego filmu z Bradem Pittem i Angeliną Jolie, na którego planie zostali parą. Pan i pani Smith trafią do streamingu 2 lutego. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →