Facebook / Tony Hawk

Dokument o Tonym Hawku trafi na HBO


18 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Legendarny skateboardzista Tony Hawk, został bohaterem dokumentu. Film trafi na HBO.

Tony Hawk, czyli człowiek-legenda

Słyszysz „deskorolka” i od razu myślisz sobie: Tony Hawk. Ma to swoje podstawy, bo Tony jest jednym z najbardziej wpływowych i śmiało można rzec, że najpopularniejszym skaterem w historii. Hawk jest profesjonalnie związany z deskorolką od 1983 roku, kiedy to zaczął brać udział w najróżniejszych zawodach i co ważniejsze – odnosić sukcesy.

W 1999 roku Hawk jako pierwszy skateboardzista w historii prawidłowo wykonał tak zwaną dziewięćsetkę – trik polegający na wykonaniu dwóch i pół obrotu wokół własnej osi, będąc w powietrzu. Amerykanin dokonał tego na zawodach X Games V. Zajęło mu to dwanaście prób. Hawk przeszedł na sportową emeryturę w 2003 roku i zaangażował się w inną działalność w postaci parków rozrywek, okazjonalnych występów w filmach i co istotne – gier komputerowych. Seria sygnowanych jego nazwiskiem, popularnych zręcznościówek o jeździe na deskorolce, mocno przyczyniła się do wzrostu popularności Tony’ego również w Europie.

Dokument o Tonym Hawku trafi na HBO
Facebook / Tony Hawk

Z deską pod stopami

Życie i karierę Tony’ego Hawka, o wiele lepiej, niż zrobiłem to wyżej, przybliży nam dokument Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off. Produkcja prześledzi także proces, po którym jazda na desce zaczęła być utożsamiana z nazwiskiem Amerykanina. Nie braknie także wypowiedzi innych przedstawicieli tego sportu. W filmie zobaczymy takie postacie, jak Stacy Peralta, Rodney Mullen, Mike McGill, Lance Mountain, Steve Caballero, Neil Blender, Andy MacDonald, Duane Peters, Sean Mortimer i Christian Hosoi.

Byłem zakochany i zachwycony tym, co robi Tony, już od 1983 roku, kiedy zobaczyłem go w skateparku. Możliwość poznania go jako człowieka była wspaniałą filmową podróżą. Pokazanie mojej miłości do jazdy na desce w ten sposób jest kulminacją moich artystycznych działań.

– powiedział Sam Jones, twórca filmu

Tak na temat filmu, wypowiedział się z kolei Tony Hawk:

Parę lat temu Sam Jones odezwał się do mnie w sprawie wyreżyserowania dokumentu o moim życiu i karierze w skateboardingu. Niezbyt zastanawiałem się wtedy nad tym, jak będzie to wyglądać, ale znając jego twórczość, od razu wiedziałem, że mogę mu zaufać w kwestii przedstawienia mojej historii w autentyczny sposób. Dzięki wsparciu Duplass Brothers Sam stworzył film, który wykracza poza sam skateboarding. Bardzo cieszę się z tego, że HBO postanowiło po niego sięgnąć. Until the Wheels Fall Off zadebiutuje w 2022 roku. Do tego czasu znajdziecie mnie tutaj. Z deską pod moimi nogami.

– napisał Amerykanin w mediach społecznościowych

Film nie ma jeszcze konkretnej daty premiery.

Legendarny skateboardzista Tony Hawk, został bohaterem dokumentu. Film trafi na HBO. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Tony Hawk, czyli człowiek-legenda Słyszysz „deskorolka” i od razu myślisz sobie: Tony Hawk. Ma […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →