Dlaczego nie powinno Cię zabraknąć na Festiwalu NADA w Toruniu?


09 września 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Już w najbliższy czwartek rusza kolejna edycja Festiwalu NADA w wyjątkowym mieście, Toruniu. Sprawdźcie, dlaczego nie może Was tam zabraknąć!

Festiwal NADA 2019 w Toruniu

To już piąta edycja wyjątkowego Festiwalu NADA! Impreza rusza w nadchodzący czwartek 12 września i potrawa aż trzy dni.

Co sprawia, że NADA Festiwal jest tak wyjątkowy? To idealna okazja na zwieńczenie sezonu wakacyjnego. NADA jest wciąż festiwalem, jednak odbywa się już w przestrzeniach zamkniętych, co czyni go swego rodzaju pomostem między okresem letnich imprez a powrotem na sceny klubowe. To również i przede wszystkim najlepsza muzyka w pięknych zakątkach urokliwego Torunia. Oto nasze powody, dla których w tym roku wybierzemy się na NADA Festiwal!

1. Miasto – Toruń

Toruń to miasto, które od lat przyciąga do siebie nie tylko wielu turystów, ale również ludzi kultury i przede wszystkim muzyków. To właśnie tutaj swoje kariery rozpoczynali tacy artyści jak Grzegorz Ciechowski, czy Tomasz Organek. Tutaj również urzeknie Was piękna, gotycka starówka, przejdziecie się wzdłuż malowniczego Bulwaru Filadelfijskiego, będziecie podziwiać kosmiczne przestrzenie w toruńskim Planetarium, upieczecie własnego piernika, a na ulicach miasta spotkacie oczywiście Kopernika, kultowego, złotego osiołka, czy pieska Filusia.

Sam festiwal również odbywa się w wyjątkowych lokalizacjach – legendarnym klubie NRD, zabytkowych przestrzeniach Tumultu, czy utrzymanym w secesyjnym stylu pięknym Teatrze im. Wilama Horzycy.

festiwal nada 2019 w toruniu

2. Koncert otwarcia – Hania Rani

Skoro już przy Teatrze Horzycy jesteśmy – nie sposób nie wspomnieć o wyjątkowym koncercie otwarcia Festiwalu Nada, który odbędzie się właśnie tam. W czwartek na deskach teatru, wśród magicznej scenerii tego budynku, swoją muzykę zaprezentuje niezwykła Hania Rani. To kompozytorka i pianistka, która sztukę tworzenia muzyki klasycznej otwiera na nowe przestrzenie i odwrotnie – pokazuje słuchaczom, że to wcale nie musi być muzyka poważna i trudna. Artystka ma już za sobą występy na największych festiwalowych scenach, takich jak Open’er, czy Off Festival. Jednak Hania Rani wciąż nie zagrała w Polsce zbyt wielu koncertów. Występ w ramach Festiwalu NADA będzie jedną z niewielu okazji, żeby posłuchać pianistki na żywo zanim wyruszy w trasę koncertową po całym świecie.

Hania Rani – Sun. Posłuchaj!

3. Ostatnie koncerty The Dumplings

Koncert The Dumplings podczas Festiwalu NADA będzie również jedną z niewielu okazji na posłuchanie ich muzyki na żywo przed dłuższą przerwą. Po jesiennej trasie pożegnalnej, duet udaje się na zasłużony urlop i zamierza odpocząć od sceny. Nic dziwnego, gdyż Justyna Święs i Kuba Karaś tworzą razem od ponad 6 lat, a oprócz grania jako The Dumplings, próbują sił w wielu innych projektach. Raj, ich najnowsza płyta, okazała się kolejnym sukcesem. Na żywo zespół niezmiennie porywa publiczność do szalonej, tanecznej zabawy w rytm elektropopowych brzmień. Nie możecie tego przegapić!

The Dumplings – Bez Słów. Posłuchaj!

4. Odkrywanie muzyki

Poza koncertami topowych polskich artystów, takich jak wyżej wymienieni The Dumplings, Hania Rani oraz Organek, Festiwal NADA oferuje również możliwość odkrywania nietuzinkowych brzmień. Z naszego lokalnego podwórka, w Toruniu zaprezentują się EABS, alt-jazzowy fenomen ostatnich lat, ulubieńcy samego Gillesa Petersona. Goście festiwalu zobaczą także gitarowe zielonogórskie trio Niemoc, które od chwili pojawienia się przyciąga uwagę kolejnych krytyków i słuchaczy zachwycając eksperymentalno-synthwave’owym brzmieniem.

Jednak Festiwal NADA to nie tylko polska muzyka. Nie zabraknie również gości z zagranicy. Wystąpią m.in. przedstawiciele z Niemiec – indie rockowy zespół HYMMJ, czarujący reprezentant litewskiej sceny Kabloonak, czy nieuznająca żadnych granic stylistycznych rosyjska formacja rosemary loves a blackberry. Z pewnością z Festiwalu NADA uda Wam się przywieść coś nowego!

Niemoc – Miss Żużla, posłuchaj!

5. Imprezy towarzyszące

Festiwal NADA to nie tylko koncerty. To również spotkania, wystawy, warsztaty i panele dyskusyjne, choć oczywiście wszystko skupia się wokół muzyki. Podczas imprezy będzie okazja, aby z wybitnymi postaciami świata muzyki, takimi jak Rafał Bryndal, Tomasz Lipiński, czy Dariusz Dubina z ZAiKSu porozmawiać o tym jak zarabiać na swojej twórczości i o kondycji lokalnego rynku muzycznego. Starsza publiczność będzie mogła wziąć udział w warsztatach międzypokoleniowych „Senior też DJ!”, a w trakcie całego festiwalu będzie otwarta wystawa Adama BejnarowiczaTypografia w muzyce.

festiwal nada 2019 w toruniu

Jak widzicie, podczas najbliższego weekendu w Toruniu na pewno nie będziecie się nudzić. Festiwal NADA zapewnia masę muzycznych atrakcji najwyższej jakości. Sprawdźcie dokładny line-up imprezy i szykujcie się na trzy dni pełne muzycznych wrażeń! Bilety wciąż do kupienia na Biletomat.pl.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Festiwal NADA

Jak kupić bilet? Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.