creative commons

Kosztowny numer. Diddy do końca życia będzie płacił Stingowi


06 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

W wywiadzie dla Black Millionaires Sting przyznał, że Diddy płaci mu 2 tysiące dolarów dziennie za wykorzystanie sampla z hitu The Police, Every Breath You Take. Okazuje się, że kwota ta jest nieco wyższa.

Diddy dementuje – nie 2 a 5

Sting w wywiadzie dla „Black Millionaires” przytoczył anegdotę związaną z nieuprawnionym wykorzystaniem sampla z hitu The Police Every Breath You Take przez Diddy’ego w utworze Il’l Be Missing You. Twierdził on, że amerykański producent musi mu płacić codziennie 2 tysiące dolarów aż do śmierci. Sama sprawa nie jest nowa, ponieważ podobna informacja ukazała się już kilka lat temu, jednak Diddy postanowił tym razem się odnieść i skomentować słowa Brytyjczyka na swoim Twitterze:

Ciężko powiedzieć, z czego wynika rozbieżność w zeznaniach obu panów, tym bardziej że sami mówią o sobie, że są dobrymi przyjaciółmi. Może Diddy uwzględnia inflację w swoich wyliczeniach? Patrząc na to, że I’ll Be Missing You ukazało się w 1997 roku, nie jest to niemożliwy scenariusz. Możliwe więc, że Sting podjął jedną z lepszych decyzji w życiu, decydując się na taką formę zapłaty. Oby tylko nie puścił biednego Diddy’ego z torbami. Już teraz musi on oddawać 1,825 miliona dolarów rocznie.

The Police – Every Breath You Take

Hołd dla przyjaciela

Sam utwór I’ll Be Missing You ma dość wyjątkową historię. Oprócz nieskonsultowanego wówczas ze Stingiem wykorzystania dość obszernego sampla z Every Breath You Take ciekawa jest intencja jego powstania. Diddy stworzył go dla swojego przyjaciela i wybitnego rapera, Biggiego Smallsa, który zmarł w strzelaninie w wieku 24 lat. Ponadto śpiewająca w utworze Faith Evans była żoną zmarłego Notoriousa.

Diddy – I’ll Be Missing You feat. Faith Evans & 112

W wywiadzie dla Black Millionaires Sting przyznał, że Diddy płaci mu 2 tysiące dolarów dziennie za wykorzystanie sampla z hitu The Police, Every Breath You Take. Okazuje się, że kwota ta jest nieco wyższa. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →