kadr z filmu „Gwiezdne Wojny: Imperium Kontratakuje"

Darth Vader odchodzi na emeryturę. Ale nie zniknie z ekranów


24 września 2022

Podziel się newsem:

Po blisko pięćdziesięciu latach oficjalne przejście na emeryturę ogłasza James Earl Jacobs, aktor, którzy użyczał głosu Darthowi Vaderowi.

Głos zastąpiony komputerowo

Nadszedł koniec pewnej epoki. Po 45 latach od premiery Nowej Nadziei James Earl Jacobs, aktor użyczający głosu Darthowi Vaderowi, zrzeka się praw i przechodzi na emeryturę. Przez blisko pół wieku wcielał się on w rolę stojącego po ciemnej stronie mocy rycerza jedi w każdej produkcji, w której ten się pojawiał: zarówno kinowej, jak i serialowej. Co dalej stanie się z Darthem Vaderem? Jest to zbyt ikoniczna postać, by z niej zrezygnować, tym bardziej przy bardzo prężnie rozwijającym się uniwersum Gwiezdnych Wojen. Głos Vadera będzie od teraz generowany komputerowo. Nabywcami praw do roli są teraz Lucasfilm i ukraińska firma audio A.I. Respeecher, która wcześniej pracowała nad serialami o Boba Fetcie i Obi-Wanie Kenobim.

Kultowa scena z udziałem Dartha Vadera z filmu Imperium Kontratakuje

Rozrastające się uniwersum

Po premierze tzw. nowej sagi uniwersum Gwiezdnych Wojen przeniosło się na mały ekran. Seriale aktorskie zaczęły otrzymywać znane już postacie jak Obi-Wan Kenobi, ale też takie, których udział był marginalny lub całkowicie stworzony od zera. I tak w ostatnich latach fani uniwersum otrzymali The Mandalorian, Księgę Bobby Fetta, wspomnianego Obi-Wana Kenobiego, a swoją premierę niedawno miał Andor, opowiadający o losach Cassiana Andora, bohatera znanego ze spin-offu głównej sagi Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie. Nie jest to jednak koniec. Zapowiedzianych jest kilka kolejnych produkcji, z których najszybciej prawdopodobnie swoją premierę będzie miał serial Ashoka, opowiadający o losach Ahsoki Tano, byłej padawanki Anakina Skywalkera, znanego później jako Darth Vader.

Po blisko pięćdziesięciu latach oficjalne przejście na emeryturę ogłasza James Earl Jacobs, aktor, którzy użyczał głosu Darthowi Vaderowi. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Głos […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →