kadr ze zwiastuna

Dlaczego „Obi-Wan Kenobi” był przepisywany? Kathleen Kennedy wyjaśnia


15 marca 2022

Podziel się newsem:

Produkcja serialu Obi-Wan Kenobi nie przebiegała tak gładko, jak można było się tego spodziewać. Scenariusz był przepisywany na nowo. Dlaczego?

Preprodukcja szorstka jak piasek

Obi-Wan Kenobi zbliża się wielkimi krokami. Uzupełnienie historii sympatycznego mistrza Jedi wzbudza emocje na ponad dwa miesiące przed premierą. Kiedy serial był w fazie rozwoju, jego produkcja została wstrzymana i nieco opóźniona. Powodem był ogólny ton serialu i samego scenariusza autorstwa Hosseina Aminiego.

Szukaliśmy historii, która daje nadzieję i podnosi na duchu. To trudne, kiedy zaczyna się z postacią w takim stanie, w jakim był Obi-Wan po Zemście Sithów. To dosyć ciężki okres. Nie da się po prostu pomachać magiczną różdżką przed nosem scenarzysty i sprawić, że otrzyma się historię, która będzie odzwierciedlać coś, co chciałoby się czuć.

– wyjaśniła Kathleen Kennedy, szefowa Lucasfilm

Przepisaniem scenariusza zajęli się Joby Harold oraz reżyserka serialu, Deborah Chow, która podkreśliła jednocześnie, że zachowali część pierwotnej historii, ale dokonali także dużych zmian i dodali nowe elementy. Harold dodał także:

Kiedy ostatni raz widzieliśmy Obi-Wana w prequelach, był bardzo emocjonalny, była w nim pasja. W Nowej nadziei był z kolei mistrzem Zen. Właśnie tę historię chciałem zrozumieć – co stało się z Obi-Wanem pomiędzy tym gościem, którego zaprezentował Ewan [McGregor], a pomiędzy tym, w którego wcielił się Sir Alec Guinness.

Imperium jest w rozkwicie. Wszystkie nieszczęścia, które przyszły wraz z nim, są widoczne w całej galaktyce, więc wszystko, co było w prequelach, po prostu się rozpadło. Zakon Jedi został zniszczony, a ci, którzy przetrwali, są zbiegami i się ukrywają.

Dlaczego „Obi-Wan Kenobi” był przepisywany? Kathleen Kennedy wyjaśnia
plakat serialu Obi-Wan Kenobi, fot. Disney+

Obi-Wan Kenobi znów na widelcu

Akcja serialu została osadzona 10 lat po wydarzeniach z filmu Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów. Obi-Wan Kenobi jest ścigany przez Imperium Galaktyczne, jako jeden z nielicznych, którzy przetrwali Rozkaz 66, czyli czystkę Jedi. W roli głównej wystąpi oczywiści Ewan McGregor. Do Odległej Galaktyki powróci także Hayden Christensen, który w Epizodzie II oraz Epizodzie III grał ucznia Obi-Wana, Anakina Skywalkera, późniejszego Dartha Vadera. Powrót zaliczą także Joel Edgerton (Owen Lars) oraz Bonnie Piesse (Beru Lars). W obsadzie znajdują się również: Benny Safdie, O’Shea Jackson Jr., Maya Erskine, Moses Ingram, Simone Kessell, Indira Varma, Sung Kang, Kumail Nanjiani oraz Rupert Friend. W serialu zobaczymy znanych z animowanych Rebeliantów Inkwizytorów – użytkowników Mocy na usługach Imperium, którzy tropią ocalałych Jedi. Sześcioodcinkowy Obi-Wan Kenobi zadebiutuje na Disney+ 25 maja, 45 lat po premierze pierwszego filmu z serii Gwiezdne wojny.

Obi-Wan Kenobi, zobacz zwiastun

Produkcja serialu Obi-Wan Kenobi nie przebiegała tak gładko, jak można było się tego spodziewać. Scenariusz był przepisywany na nowo. Dlaczego? Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Preprodukcja […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →