kadr z filmu

Obi-Wan Kenobi” z plakatem i datą premiery


10 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Na takie wiadomości czekaliśmy. Osadzony w uniwersum Gwiezdnych wojen serial Obi-Wan Kenobi zbliża się wielkimi krokami. Poznaliśmy datę premiery i produkcji. Jest także pierwszy plakat.

Obi-Wan Kenobi, czyli powrót króla

Bardzo mocno próbuję powstrzymać swoją ekscytację, pisząc tego newsa, bo Obi-Wan Kenobi to produkcja, której od dawna oczekuję z mocnymi wypiekami na twarzy. Postać, w którą wcielał się Alec Guinness, a którą obecnie odgrywa Ewan McGregor jest zdecydowanie moją ulubioną z całego uniwersum. Bardzo cieszył mnie kilka lat temu także fakt, że Internet, a przynajmniej tę odległogalaktyczną część, zalewały fale memów z Obi-Wanem. Szkocki aktor wcielił się w rycerza Jedi w trzech filmach: Mrocznym widmie, Ataku klonów oraz Zemście Sithów.

Disney kontynuuje swoją serialową część rozwijania uniwersum i miejmy nadzieję, że zakończona wczoraj (tj. dziewiątego lutego) Księga Boby Fetta była tylko wypadkiem przy pracy. Obi-Wan Kenobi zbliża się do nas wielkimi krokami, a Myszka Miki właśnie zaostrzyła nasze apetyty. Nie przeciągając dłużej, tak prezentuje się pierwszy plakat promujący historię mistrza Jedi.

„Obi-Wan Kenobi” z plakatem i datą premiery

Obi-Wan Kenobi – kiedy i gdzie?

Akcja serialu została osadzona między trzecim a czwartym epizodem Gwiezdnych wojen, czyli odpowiednio między Zemstą Sithów a Nową nadzieją. Fabuła jest na razie trzymana w tajemnicy, jednak pewne decyzje obsadowe wskazują na to, że Obi-Wan Kenobi może być ścigany przez Imperium Galaktyczne, jako jeden z nielicznych, którzy przetrwali Rozkaz 66, czyli czystkę Jedi. W roli głównej wystąpi oczywiści Ewan McGregor. Do Odległej Galaktyki powróci także Hayden Christensen, który w Epizodzie II oraz Epizodzie III grał ucznia Obi-Wana, Anakina Skywalkera, późniejszego Dartha Vadera. Powrót zaliczą także Joel Edgerton (Owen Lars) oraz Bonnie Piesse (Beru Lars). W obsadzie znajdują się również: Benny Safdie, O’Shea Jackson Jr., Maya Erskine, Moses Ingram, Simone Kessell, Indira Varma, Sung Kang, Kumail Nanjiani oraz Rupert Friend. Ostatni z wymienionych aktorów ma wcielić się w postać Wielkiego Inkwizytora – użytkownika Mocy na usługach Imperium, który tropi ocalałych Jedi, co wiąże się z wspominanymi przeze mnie wyżej przewidywaniami dotyczącymi fabuły. Spekuluje się, że również i Sung Kang wcieli się w rolę jednego z Inkwizytorów. Aktor zdradził, że jego postać będzie dzierżyć miecz świetlny.

Sześcioodcinkowy Obi-Wan Kenobi zadebiutuje na Disney+ 25 maja, 45 lat po premierze pierwszego filmu z serii Gwiezdne wojny. Nie możemy się już doczekać!

O mój Boże, uwielbiałem ponownie grać Obi-Wana. To znaczy, jest to całkiem interesujące po doświadczeniu kręcenia trzech filmów i obserwowaniu ich odbioru przez świat, bo muszę przyznać, nie zawsze był on pozytywny. A teraz spotkałem ludzi, dla których te filmy powstały – byli wówczas dziećmi, teraz mają prawie lub ponad dwadzieścia lat i kochają te filmy. Dla nich, to są właśnie ich Gwiezdne wojny. Dla nas, były to te pierwsze filmy z lat 70 i 80, ale to są ich Gwiezdne wojny. Możliwość ponownego wejścia w buty Obi-Wana Kenobiego i stworzenie tego serialu dla tych fanów sprawia, że jestem bardzo szczęśliwy.

Tworzenie serialu było fantastycznym doświadczeniem. Wszystkie odcinki wyreżyserowała Deborah Chow i wiemy, że jest naprawdę dobra, co pokazała też przy kilku odcinkach Mandalorianina. Zna świat Gwiezdnych wojen na wylot i wie o nim więcej, niż ja [śmiech]. Wspaniale spędziliśmy czas. Nie jest żadną tajemnicą, że Hayden Christensen wraca oraz, że nagraliśmy razem kilka scen jako Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker. Wspaniale było z nim znów pracować. Nie powiem nic więcej o fabule, ale zdradzę tylko tyle, że zadowoli fanów Gwiezdnych wojen. Zawsze czułem, że pomiędzy Epizodem III, kiedy skończyłem grać Obi-Wana w filmach, a Epizodem IV, kiedy wcielał się w niego Alec Guinness, jest jakaś historia do wypełnienia. Scenarzyści serialu, Deb i ja, stworzyliśmy – albo raczej oni stworzyli – bardzo porządną fabułę. Myślę, że ludziom się spodoba.

powiedział Ewan McGregor w wywiadzie dla Forbesa

Serial jest już trzecią, po Mandalorianinie i Księdze Boby Fetta, tego typu produkcją osadzoną w Odległej Galaktyce. Następny w kolejce prawdopodobnie będzie Andor, z Diego Luną w roli głównej. Jak mogliśmy dowiedzieć się z wypowiedzi Stellana Skarsgarda, który występuje w serialu, zdjęcia jesienią mają rozpocząć się zdjęcia do drugiego sezonu produkcji.

Na takie wiadomości czekaliśmy. Osadzony w uniwersum Gwiezdnych wojen serial Obi-Wan Kenobi zbliża się wielkimi krokami. Poznaliśmy datę premiery i produkcji. Jest także pierwszy plakat. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →