fot. Weronika Izdebska (ovors)

Daniel Spaleniak w piosence pełnej spokoju. Posłuchajcie nowego utworu “Perfect Day”


05 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Daniel Spaleniak chyba jak nikt inny potrafi nam dostarczyć tak dużą porcję nostalgicznych brzmień. Posłuchajcie nowego singla Perfect Day.

Poddaj się letnim brzmieniom

W tak upalne lato staramy się zrobić wszystko, by znaleźć choć odrobinę cienia i wytchnienia, które dadzą nam kubek z zimną lemoniadą w dłoni i słuchawki na uszach, a te pozwolą nam na zanurzenie się w porcji naszych ulubionych brzmień. Przykładowo takich, jakie serwuje nam Daniel Spaleniak w swoim nowym singlu Perfect Day.

Przeczytaj także: Daniel Spaleniak w klimatycznym utworze So Long (nie tylko do auta)

Daniel Spaleniak
Okładka singla Perfect Day / fot. overs

Singlu, który jest coverem piosenki Harry’ego Nilssona o tym samym tytule. Przygotowanym początkowo do podbicia serialowego świata, a finalnie wykorzystanym przy okazji promocji nadchodzącego projektu wokalisty.

Cover Perfect Day (by Harry Nilsson) był przygotowywany do sekwencji montażowej w dziewiątym odcinku nowego sezonu serialu AMC Better Call Saul– jednego z najlepszych współczesnych seriali dramatycznych (spin-offu kultowego Breaking Bad). Spośród kilku propozycji, producenci zdecydowali się ostatecznie na wybór innego wykonania, jednak cover wydał mi się na tyle ciekawy, że postanowiłem się nim podzielić. Do współpracy zaprosiłem jedną z najciekawszych polskich artystek młodego pokolenia – Feral Atom – która pojawia się w utworze na wokalu. Dodatkowo na skrzypcach usłyszycie mojego przyjaciela Tomasz Mreńca

– mówi o utworze Daniel Spaleniak.

Daniel Spaleniak – Perfect Day, posłuchaj!

Sam cover piosenki Perfect Day jest również pierwszym singlem promującym nową EP-kę artysty Summer Sketches, która trafi na streamingi już 29 sierpnia.

W sierpniu ukaże się moja nowa epka – Summer Sketches EP. Znajdą się na niej cztery utwory – będzie jeden cover, jeden rework i dwa zupełnie nowe kawałki. Pierwszy singiel, cover utworu Perfect Day (by Harry Nilsson) – z gościnnym udziałem Feral Atom – pojawi się na streamingach 3 sierpnia. Kolejny singiel (Blunt) opublikowany zostanie 15 sierpnia, a cała epka będzie dostępna 29 sierpnia.

– zapowiada artysta.

Daniel Spaleniak chyba jak nikt inny potrafi nam dostarczyć tak dużą porcję nostalgicznych brzmień. Posłuchajcie nowego singla Perfect Day. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Poddaj się letnim brzmieniom W tak […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →