fot. ovors

Daniel Spaleniak w klimatycznym utworze „So Long” (nie tylko do auta)


11 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Daniel Spaleniak podzielił się swoim nowym singlem. So Long zapowiada album Tape V i jest utworem, który analogicznie do kinowego podgatunku, można nazwać utworem drogi.

Daniel Spaleniak – tęsknota i samotność na ekspresówce

Artysta ponownie wychyla się z twórczego cienia i prezentuje fanom drugi singiel z nadchodzącego, piątego już solowego albumu. Wydawnictwo zatytułowane Tape V ma premierę 25 lutego, a jako jego przedsmak, wczoraj ukazał się utwór So Long. Piosenka zdaje się być idealnym pomostem między poprzednimi płytami artysty i spójnie łączyć etapy jego twórczości, ze zwieńczeniem w postaci wyjściowego materiału. Sądząc po singlu, Tape V będzie jednocześnie przeszłością, przyszłością i teraźniejszością jego brzmienia.

Daniel Spaleniak w utworze So Long bardzo mocno stawia na intuicyjne skojarzenia, które przywodzą na myśl charakterystyczne drogi w USA i filmy w typie Dzikości serca, czy, może nawet bardziej dreszczowców, jak Nocturnal Animals. Nietrudno o skojarzenia i tropy prowadzące do Leonarda Cohena, a nieco dalej i z zupełnie innej parafii – do Toma Waitsa a nawet Lou Reeda.

Przeczytaj: Daniel Spaleniak w utworze do nowego serialu – „Zasada Przyjemności”

Daniel Spaleniak singiel so long
okładka singla „So long”

Klimat jak w soundtracku

Utwór So Long potencjalnie nadaje się na przewodni motyw lub przynajmniej wyróżniony element filmowego soundtracku. Ma to sens z wielu poziomów – po pierwsze, traktując go jako samodzielny kawałek, po drugie, zakładając poprawkę na ówczesną twórczość Daniela Spaleniaka, piszącego muzykę do filmów, seriali i spektakli teatralnych.

„So long” to utwór „drogi”. Nocna podróż samochodem. List pożegnalny wysłany w przeszłość. Opowieść o poszukiwaniu nowego i pożegnanie z czymś co było. Gatunkowo to alternatywa z elementami soulu i bluesa. W centrum niski męski wokal przypominający późne płyty Leonarda Cohena.

– czytamy w informacji prasowej

Premiera albumu Tape V już 25 lutego. Nie przegapcie!

Daniel Spaleniak – So Long (OFFICIAL VIDEO)

Daniel Spaleniak podzielił się swoim nowym singlem. So Long zapowiada album Tape V i jest utworem, który analogicznie do kinowego podgatunku, można nazwać utworem drogi. Daniel Spaleniak – tęsknota i samotność na ekspresówce Artysta ponownie wychyla się z twórczego cienia i prezentuje fanom drugi singiel z nadchodzącego, piątego już solowego albumu. Wydawnictwo zatytułowane Tape V […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →