Czterech nowych artystów na Kraków Live Festival 2019


21 maja 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kraków Live Festival odbędzie się w dniach 16-17 sierpnia. Do line-upu dołączyły właśnie dwie postacie z USA i polska hip-hopowo-alternatywna czołówka.

Coraz więcej wiadomo o składzie tegorocznej edycji Kraków Live Festival. Dzisiaj do line-upu dołączyli:

Masego

Masego to niezwykle utalentowany amerykański muzyk jamajskiego pochodzenia, którego nie da się zamknąć w jednej stylistyce. On sam określa swoją muzykę jako TrapHouseJazz. Rzeczywiście, kompozycje i aranżacje tego wykształconego muzyka spajają w sobie między innymi soul i jazz, jednocześnie często utrzymując trapowy klimat. Jego debiutancki album Lady Lady ukazał się we wrześniu ubiegłego roku, ale jego nazwisko powtarzane było wielokrotnie od wielu miesięcy poprzedzających premierę płyty – głównie za sprawą singla Tadow, nagranego wspólnie z FKJ-em.

Ski Mask The Slump God

To amerykański raper, który od kilku lat robi coraz większe zamieszanie na amerykańskiej scenie hip-hopowej. Kilka lat temu zasłynął jako współzałożyciel kolektywu Members Only, który współtworzył razem z tragicznie zmarłym XXXTentacion. Natomiast w 2017 roku zrobiło się o nim głośno po wydaniu drugiego mixtape’u YouWillRegret. W listopadzie ubiegłego roku ukazał się jego debiutancki album Stokeley.

PRO8L3M

Stołeczny duet tworzony przez Oskara i Steeza porusza i łączy odbiorców różnorodnych gatunków – od hip-hopu, po alternatywę. Zadebiutowali w 2013 roku kontrowersyjnym C30-C39, który dla jednych był długo oczekiwanym powiewem świeżości, a dla innych trudnym do sklasyfikowania fenomenem. Od tego czasu PRO8L3M nie zwalnia tempa i co krok zaskakuje swoich słuchaczy nowym materiałem.

Krzysztof Zalewski

Krzysztof Zalewski to człowiek, który nie może żyć bez sceny. Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 roku płyta Złoto. Potem, kolejny sukces przyniosła Krzyśkowi płyta Zalewski śpiewa Niemena. Koncerty promujące to wydawnictwo, początkowo odbywały się w klubach, ale przeniosły się do filharmonii i zabrzmiały w najpiękniejszych koncertowych salach w Polsce.

Kraków Live Festival 2019 odbędzie się w dniach 17-18 sierpnia na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Wcześniej ogłoszonymi artystami są m.in.: Post Malone, Calvin Harris, Macklemore czy Years & Years.

Źródło: materiały prasowe

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: