kadr z customowej mapy w grze „Counter-Strike: Global Offensive”

Mapa w grze „Counter-Strike: Global Offensive” jako platforma do informowania o wojnie w Ukrainie

Obserwuj nas na instagramie:

Z inicjatytwy fińskiej gazety „Helsingin Sanomat” powstała mapa do gry Counter-Strike: Global Offensive, na której ukryte są informacje dotyczące wojny w Ukrainie.

Informacje ukryte przed rosyjską cenzurą

W sytuacji, w której rosyjska cenzura skutecznie „chroni” mieszkańców tego kraju przed prawdziwymi informacjami dotyczącymi wojny w Ukrainie, szczególnie ważne jest, by różnymi sposobami przemycać je do osób mieszkających na terenie Rosji. Na wyjątkowo kreatywny pomysł jak to zrobić wpadła redakcja fińskiej gazety Helsingin Sanomat. Do przekazania informacji użyli stworzonej z ich inicjatywy mapy w niezwykle popularniej w Rosji grze Counter-Strike: Global Offensive. Na nazwanej de_voyna planszy można w trybie widza podlecieć kamerą do ukrytego pokoju, w którym znajdziemy na ścianach napisy w języku angielskim i rosyjskim. Przedstawiają one niezależne informacje dotyczące przebiegu wojny w Ukrainie. Znajduje się tam między innymi relacja dotycząca masakry w Buczy. Mapa została zaprojektowana przez znanych kreatorów plansz, wolących pozostać anonimowymi i jest dostępna do pobrania w Steam Workshopie.

Kadr z ukrytymi informacjami na mapie de_voyna

Mapa w grze „Counter-Strike: Global Offensive” jako platforma do informowania o wojnie w Ukrainie
fot. Helsingin Sanomat

Counter-Strike 2 nadchodzi

Ponad dwa miesiące temu informowaliśmy o plotkach dotyczących zbliżającej się premiery gry Counter-Strike 2, a już niedługo później otrzymaliśmy potwierdzenia w zasadzie każdej z ówczesnych informacji. Kilka tygodni temu wystartowała beta gry. Ponoć wielu profesjonalnych graczy Counter-Strike’a miało już okazję przetestować grę w tajemnicy. Według plotek została ona przeniesiona na silnik Source 2 firmy Valve, co zapewnia lepszą optymalizację i grafikę niż w przypadku poprzedniczki. Prace nad Counter-Strikiem 2 były też powodem, dla którego tempo łatania kolejnych problemów i błędów w Global Offensive znacznie spadło. Do sieci trafiły także projekty nowych map, które wyglądają niezwykle imponująco. Wielka premiera Counter-Strike’a 2 już tego lata.

Z inicjatytwy fińskiej gazety „Helsingin Sanomat” powstała mapa do gry Counter-Strike: Global Offensive, na której ukryte są informacje dotyczące wojny w Ukrainie. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →