kadr z gry „Counter-Strike: Global Offensive”

Osiemnastoletni gracz trafił w „Counter-Strike: Global Offensive” na skórkę wartą fortunę


17 lipca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Pewien osiemnastolatek zdobył niezwykle rzadką skórkę w grze Counter-Strike: Global Offensive. Sprzedał ją za 700 tysięcy złotych.

700 tysięcy za 31 godzin gry

Nieodłącznym elementem popularnej gry Counter-Strike: Global Offensive są skrzynki. Gracze kupują w ten sposób pakiet skórek, a więc wirtualnych tekstur, które zmieniają wygląd broni w grze. Robią to jednak niejako w ciemno. Nie wiedzą, na co konkretnie trafią. Bardzo często trafione przez nich skórki są na rynku warte dużo mniej, niż gracz zapłacił za skrzynkę. Historia zna jednak przypadki kiedy ktoś dorobił się na skórkach mniejszej bądź większej fortuny. W przypadku pewnego osiemnastolatka z Polski mówimy raczej o sporej kwocie.

Zobacz także: Najdroższa transakcja w historii „Counter-Strike: Global Offensive”400 tysięcy dolarów za skórkę!

W momencie, w którym przeczytaliście nagłówek, prawdopodobnie sięgnęliście po kalkulator w celu przeliczenia stawki godzinowej. W przybliżeniu jest to 22,6 tysiąca złotych na godzinę. Ta kwota staje się jeszcze bardziej nieprawdopodobna, gdy uświadomimy sobie, że nie mówimy o piłkarzu, a o osiemnastoletnim graczu Counter-Strike: Global Offensive. 31 godzin to czas, jaki młody mężczyzna spędził w wirtualnym świecie. To bardzo mało – szczególnie patrząc na to, że mówimy o mającej ponad 10 lat grze, której wiele osób poświęciło tysiące godzin.

700 tysięcy to z kolei kwota, za jaką sprzedał skórkę Karambit: Stal Nawęglana w odmianie Blue Gem 387. Tak, nam też niewiele to mówi, choć na zdjęciu wygląda jak nóż. Ale fakt faktem, jest to skórka, której właścicielami w grze jest zaledwie 12 osób na świecie. Jak widać, niektórzy są w stanie dać za nią bardzo wiele. Warto w tym miejscu nadmienić, że skórki w żaden sposób nie zmieniają szybkości, czy zadawanych obrażeń przez broń. Pełnią jedynie funkcję estetyczną. Za co jeden z graczy zapłacił 700 tysięcy złotych? Zobaczcie poniżej.

Tak prezentuje się rzeczona skórka

Pewien osiemnastolatek zdobył niezwykle rzadką skórkę w grze Counter-Strike: Global Offensive. Sprzedał ją za 700 tysięcy złotych. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins 700 tysięcy za 31 godzin gry Nieodłącznym […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →