kadr ze zwiastuna filmu „The Super Mario Bros.”

Chris Pratt jako Mario w pierwszej zapowiedzi filmu „The Super Mario Bros.”


07 października 2022

Podziel się newsem:

Illumination i Nintendo zaprezentowały pierwszy zwiastun długo wyczekiwanego filmu animowanego The Super Mario Bros. W rolę słynnego wąsatego hydraulika wcielił się Chris Pratt.

The Super Mario Bros. wkraczają

Studio Illumination i Nintendo podzieliły się pierwszym zwiastunem długo wyczekiwanej ekranizacji przygód hydraulika Mario i jego brata Luigiego. The Super Mario Bros. będzie już trzecią próbą przeniesienia na ekran klasycznych postaci Nintendo. W 1986 roku ukazała się japońska produkcja anime Super Mario Bros.: The Great Mission to Rescue Princess Peach!, a 1993 roku na ekrany trafił film aktorski. Obraz Rocky’ego Mortona i Annabel Jankel był jednak wielką klapą: zarówno artystyczną, jak i finansową. Nie zwróciły się nawet koszty jego produkcji.

Nowy film animowany został wyreżyserowany przez twórców Teen Titans Go!: Aarona Horvatha i Michaela Jelenica. O fabule nie wiadomo na razie zbyt wiele, ale można spodziewać się, że historia będzie przedstawieniem wydarzeń z pierwszej gry Super Mario Bros., gdzie bracia wyruszają na pomoc Księżniczce Peach uwięzionej przez złego Bowsera. Głos Mario podłożył Chris Pratt. W filmie wystąpią także Anya Taylor-Joy, Jack Black, Charlie Day, Seth Rogen, Keegan-Michael Key i pierwszy głos hydraulika – Charles Martinet. Produkcja trafi do amerykańskich kin 7 kwietnia 2023 roku.

The Super Mario Bros. – zobacz zapowiedź

Toż to Mario, jedna z ikon gier komputerowych

Mario to jedna z najbardziej ikonicznych postaci w historii gier komputerowych. Hydraulik zadebiutował w platformowej produkcji Donkey Kong z 1981 roku. Postać przez lata pojawiła się w ponad dwustu różnych grach, jest maskotką japońskiej firmy Nintendo oraz absolutną ikoną w wirtualnym świecie. Produkcje z franczyzy Mario sprzedały się w ponad 750 milionach egzemplarzy na całym świecie, co czyni ją najlepiej sprzedającą się serią w historii.

Sprawdź także: Jak gry kształtowały nasz język, czyli 10 najbardziej kultowych cytatów z gier

Illumination i Nintendo zaprezentowały pierwszy zwiastun długo wyczekiwanego filmu animowanego The Super Mario Bros. W rolę słynnego wąsatego hydraulika wcielił się Chris Pratt. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →