“Super Mario 64” sprzedano za rekordową sumę. To oficjalnie najdroższa gra na świecie


12 lipca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

W zeszły weekend jeden z amerykańskich domów aukcyjnych wystawił na licytację grę Super Mario 64 na Nintendo 64. Tytuł został sprzedany za zawrotną sumę i znacznie przebił cenę uzyskaną za dotychczasowego rekordzistę – The Legend of Zelda.

Super Mario 64 to niemała gratka dla kolekcjonerów gier

Stare płyty, filmy, gry – za wszelkiego rodzaju kolekcjonerskie przedmioty, fani gatunku potrafią wyłożyć naprawdę grube pieniądze. Wartość przedmiotu wzrasta wprost proporcjonalnie z jego wiekiem, jest też oczywiście uzależniona od ilości nakładu – im mniejszy, tym lepiej – a także, oczywiście, od jego stanu. Kolekcjonerzy swoje perełki najchętniej trzymają nieotwarte, bowiem ochronna folia w przyszłości może kilkukrotnie podbić cenę. Sama jestem w posiadaniu paru mniej lub bardziej limitowanych przedmiotów, choćby kilku płyt wydawanych w nakładzie 500 sztuk, aczkolwiek nigdy nie jarało mnie zostawianie sobie rzeczy na później i cenię sobie ich wartość użytkową oraz sentymentalną.

Przeczytaj: Twórcy „Cyberpunk 2077” informują o wystarczająco zadowalającym stanie gry

Zafoliowany Super Mario 64 na Nintendo 64, jako vintage gra został jednak uznany za prawdziwy unikat i rozbił bank, wystawiony na sprzedaż przez dom aukcyjny Heritage Auctions. Kopię gry sprzedano za ponad 1,5 miliona dolarów.

Super Mario 64 najdroższa gra na świecie

Super Mario 64 prawie dwukrotnie pobił rekord Zeldy

Nie tak dawno, egzemplarz gry The Legend of Zelda z 1987 roku na konsole NES, rozbił bank i został wylicytowany za szaloną kwotę 870 tysięcy dolarów, co opiewa się na jakieś 3,3 miliona złotych. W tę niedzielę rekord został pobity i to z solidną nawiązką. Super Mario 64 na Nintendo 64 sprzedał się za 1,56 miliona dolarów, co daje blisko 6 milionów złotych.

Ceny retro gier znacząco wzrosły w 2020 roku. Czy owa tendencja się utrzyma?

W zeszły weekend jeden z amerykańskich domów aukcyjnych wystawił na licytację grę Super Mario 64 na Nintendo 64. Tytuł został sprzedany za zawrotną sumę i znacznie przebił cenę uzyskaną za dotychczasowego rekordzistę – The Legend of Zelda. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →