źródło: pxhere

Chcecie zagrać w węża na telefonie? Włączcie Spotify


20 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Ultrapopularna przed laty gra mobilna wraca w nowej odsłonie. Popularny wąż teraz łyknie waszą playlistę ulubionych utworów.

Wąż, czyli popularna zabawa przełomu wieków

Pewnie niewiele jest osób, które nie kojarzą Węża (z ang. Snake) – szczególnie w jego najpopularniejszej, mobilnej wersji. Choć też nie każdy musiał się załapać na złote czasy grania na klawiaturze numerycznej telefonów komórkowych marki Nokia na przełomie XX i XXI w. Gra była prosta, intuicyjna i polegała na kontrolowaniu wydłużającego się z każdym kęsem węża tak, aby nie zjadł on własnego ogona i nie uderzył głową o ściany. Rozsławiły ją komórki wspomnianego fińskiego przedsiębiorstwa, choć samą koncepcję wymyśliła w 1976 r. na automaty firma Gremlin, niedługo potem wchłonięta przez Segę.

Czytaj też: Najchętniej słuchany żyjący Polak na Spotify? Nie Dawid Podsiadło

Gra dostępną w apce Spotify

Teraz wąż wrócił w równie ogólnodostępnej, co niegdyś na telefonach Nokia, wersji. Spotify zaprezentował niedawno swoją wersję klasycznej gry, która może wywołać w was uczucie nostalgii, a przy okazji umilić słuchanie muzyki. Jeśli korzystacie z usług popularnegop serwisu streamingowego, a co najważniejsze – macie zainstalowaną apkę Spotify na telefonie, możecie zagrać właściwie od razu. 

Wąż Spotify

Łyknij playlistę

Funkcja nazywa się „łyknij playlistę” i nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Trzeba wejść w opcje przy dowolnej playliście i zjechać na sam dół. A potem zagrać – wąż zjada kolejne okładki singli, które w konsekwencji stają się jego segmentami. Wszystko w rytm muzyki – jeśli chcemy dłużej posłuchać jakiegoś kawałka, musimy na moment poskromić apetyt muzycznego gada. I odwrotnie – szybka zmiana niechcianej piosenki wymaga zręczności w sterowaniu. Grę kontrolujemy oczywiście za pomocą ekranu dotykowego – opanowanie zajmuje dosłownie kilka sekund. Im dłuższa playlista, tym więcej zabawy. Sprawdźcie sami!

Wąż Spotify

Ultrapopularna przed laty gra mobilna wraca w nowej odsłonie. Popularny wąż teraz łyknie waszą playlistę ulubionych utworów. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Wąż, czyli popularna zabawa przełomu wieków Pewnie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →