fot. okładka albumu "Crash"

Charli XCX udostępnia nowe utwory. Posłuchajcie wersji deluxe albumu “Crash”!


25 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Charli XCX powraca z wersją deluxe niedawno wydanego albumu Crash. Posłuchajcie czterech nowych utworów, które znalazły się na dodatkowym wydawnictwie.

Charli wjeżdża z buta w muzyczny świat

Album Crash miał swoją premierę 18 marca. Promowały go cztery naprawdę mocne single: Good Ones, Baby, nagrane z Riną Sawayamą Beg For You oraz New Shapes z udziałem Christine and the Queens i Caroline Polachek. Jego pełna tracklista prezentowała się następująco:

Charli XCX – Crash – tracklista

 1. Crash
 2. New Shapes (feat. Christine and the Queens and Caroline Polachek)
 3. Good Ones
 4. Constant Repeat
 5. Beg for You (feat. Rina Sawayama)
 6. Move Me
 7. Baby
 8. Lighting
 9. Every Rule
 10. Yuck
 11. Used to Know Me
 12. Twice
charli xcx
Materiały prasowe

Myślę, że nie brzmiąc zbytnio jak narcyz, dotknęłam wielu własnych punktów odniesienia na łamach tego albumu i bawiłam się w ideę tego, za co często uważa się stereotypową gwiazdę popu, a patrząc na kategorie, w jakie stara się je od zawsze włożyć — dziewicę, dziwkę lub lisicę — i rodzaj eksploracji tego, jakie są te tematy w muzyce pop oraz w jaki sposób przemysł muzyczny może czasami postrzegać kobiety i je charakteryzować. Ogólnie rzecz biorąc, w oczach mediów czasami niemożliwe jest postrzeganie kobiet jako wielu wersji tych postaci. Często jest tak, jakby mogły być jedną rzeczą, a nie inną. W przypadku tego albumu badałam ideę tego, jaka może być najbardziej seksualizowana, podwyższona, wampiryczna wersja mnie. I myślę, że to również wpływa na narrację „sprzedawaj swoją duszę” — to bardzo niestabilny obraz tego albumu. Myślę, że niektórzy ludzie są przez to naprawdę zniechęceni, co jest dość interesujące, a niektórzy to uwielbiają.

– mówi w wywiadzie dla NPR wokalistka.

Charli XCX idzie za promocyjnym ciosem. Nic więc dziwnego, że wokalistka udostępniła również rozszerzoną wersję najnowszego albumu. Zawiera ona cztery nowe utwory Self Girl, How Can I Not Know What I Need Right Now, Sorry If I Hurt You oraz What You Think About Me. Album możecie odsłuchać poniżej!

Charli XCX – Crash – posłuchaj albumu!

Charli XCX powraca z wersją deluxe niedawno wydanego albumu Crash. Posłuchajcie czterech nowych utworów, które znalazły się na dodatkowym wydawnictwie. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Charli wjeżdża z buta w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →