So Hard

CatchUpowi wciąż jest „Mało”. Singiel z Young Igim na moment przed „Perypetiami”


10 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

CatchUp to nowy zawodnik w rap grze, który konsekwentnie buduje swoją markę jeszcze przed wydaniem debiutu. Jego pierwszy album ukaże się już wkrótce z ramienia wytwórni 2020, a tymczasem artysta podgrzewa atmosferę, puszczając w obieg nowy singiel z Young Igim.

Perypetie – finał już wkrótce

Do premiery Perypetii coraz mniej czasu, a to oznacza, że raper dokręca ostatnią śrubę do promocji swojego albumu. O to, czy debiut CatchUpa zostanie przyjęty ciepło zupełnie się nie martwię. Artysta kilkoma pierwszymi singlami pokazał klasę oraz styl, a na paru gościnkach, które zdążył zaliczyć od zeszłego roku również zaprezentował cały wachlarz swoich umiejętności. Umiejętnie bawi się rapową alterantywą, szeroko eksploatowaną i funkcjonującą w rozmaitych wariantach. Doskonale wiedzie mu się z czystym hip-hopem, jak i tą jego nieco lżejszą, jakby zinstrumentalizowaną odsłoną.

Gość sprawia wrażenie, jakby swoje numery pisał na totalnym luzie – tak brzmią, lecz nie jest to stosunek olewczy, czy niepożądana niefrasobliwość. Raczej rzadka umiejętność: zaklinać twórczość, która wychodzi spod jego ręki w ten sposób, by wydawała się prosta i zupełnie naturalna, zwyczajne właściwa.

CatchUp & Michał Anioł – Jesieniarze

Perypetie artysty ukażą się już za dziesięć dni – płytę w przedsprzedaży wciąż można zamawiać na stronie preorder.pl

CatchUp Young Igi mało preorder Perypetie
fot. @nghtlou

Wspólny numer z Young Igim nie kręci tak, jak powinien

Do tej pory hardo vibe’owałam przy numerach CatchUpa, każdy z jego singli miał okazję przewinąć się gdzieś przy piwku z ziomkami, czy rzece. Mało to moim zdaniem – jak dotąd najsłabsza propozycja od rapera. Która owszem, buja, aczkolwiek brakuje jej mocy z prawdziwego zdarzenia. Gościnka Young Igiego podciąga co prawda poziom liryki: ogólna nawijka o hajsie nie wnosi tam nic ciekawego, a nawiązując do jednego z poprzednich kawałków artysty powiedziałabym: Weird Flex, but ok.

Przeczytaj: CatchUp, Michał Anioł i Frank Leen rozwiązują wspólny „Kłopot”

Pod względem czysto muzycznym, Mało zyskuje – w tym przypadku bardziej bawiłabym się do bitu niż do integralnej całości. Muszę przyznać, że aż szkoda, bo podkład to maestro i tutaj akurat CatchUp wraz z Frank Leenem rzeczywiście się popisali. Przewózki jednak nie da się załatwić samym brzmieniem – mało, chcę więcej.

Liczę na to, że finalnie dostaniemy więcej – więcej numerów o poziomie co najmniej constans.

CatchUp feat. Young Igi – Mało

CatchUp x Hodak – Moody Perypetie Tour – Wrocław, Kraków, Poznań, Gdańsk – bilety

Raper wkrótce wyruszy we wspólną trasę wraz z Hodakiem. Artyści zagrają w czterech miastach, a bilety na wszystkie koncerty zgarniecie na stronie Biletomat.pl.

27 sierpnia 2021 – Akademia Club, Wrocław – bilety
3 września 2021 – Nowa Rezydencja, Kraków – bilety
4 września 2021 – Plener Promienista, Poznań – bilety
11 września 2021 – B90, Gdańsk – bilety

CatchUp to nowy zawodnik w rap grze, który konsekwentnie buduje swoją markę jeszcze przed wydaniem debiutu. Jego pierwszy album ukaże się już wkrótce z ramienia wytwórni 2020, a tymczasem artysta podgrzewa atmosferę, puszczając w obieg nowy singiel z Young Igim. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →