fot. Disney

“Buzz Astral” nie trafi do kin w czternastu krajach ze względu na scenę pocałunku


14 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Buzz Astral, który już niedługo ujrzy światło dzienne, nie podbije czternastu państw na świecie. Powodem jest scena pocałunku pary jednopłciowej.

Buzz Astral nie trafi do kin w czternastu krajach

Nadchodzący spin-off Toy Story Pixara – Lightyear, nie trafi do kin w 14 krajach, w tym w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ze względu na scenę przedstawiającą pocałunek pary jednopłciowej.

buzz astral lightyear disney pixar
oficjalny plakat filmu Buzz Astral, Disney, Pixar 2022

Scena przedstawiająca lesbijską strażniczkę kosmosu o imieniu Alisha i jej partnerkę dzielącą się krótkim pocałunkiem została pierwotnie wycięta, a z czasem przywrócona po naciskach studia Pixar na studio Disney.

Fakt przywrócenia sceny poskutkował tym, że film nie zostanie wyświetlony w kinach w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Libanie, Egipcie, Malezji, Indonezji i nie tylko.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich film oskarżony jest o obrażanie muzułmanów i islamu. Disney podobno odmówił również edycji i wycofał wniosek o zatwierdzenie dystrybucji kinowej w kraju. Obecnie nie jest również jasne, czy film będzie wyświetlany w Chinach.

Sam fakt wycięcia owej sceny skomentowali aktorzy, którzy w produkcji udzielają swoich głosów.

Wspaniale, że jesteśmy częścią czegoś, co stawia kroki naprzód w zakresie zdolności do integracji społecznej, ale frustrujące jest to, że wciąż istnieją miejsca, które nie są tam, gdzie powinny być

– skomentował Chris Evans, czyli filmowy Buzz Astral.

Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli nawet prowadzić tej rozmowy. Możemy obejrzeć film i nie musimy nawet mrugnąć powieką. Nie musimy myśleć „O rany, dziwne”. To nie jest dziwne, to normalne i należy to znormalizować. Ilekroć masz te małe kroki, które robią studia – czasami mogą wydawać się małe, ale są to kroki w kierunku normalizacji ludzkości i miłości. Naprawdę żal mi krajów, które nie chcą pokazać tego filmu z powodu takiej malutkiej, dziwnej rzeczy

– mówi Taika Waititi, który zagra w filmie Mo Morrisona.

Buzz Astral, który już niedługo ujrzy światło dzienne, nie podbije czternastu państw na świecie. Powodem jest scena pocałunku pary jednopłciowej. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Buzz Astral nie trafi do […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →