fot. Disney

„Buzz Astral” nie trafi do kin w czternastu krajach ze względu na scenę pocałunku


14 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Buzz Astral, który już niedługo ujrzy światło dzienne, nie podbije czternastu państw na świecie. Powodem jest scena pocałunku pary jednopłciowej.

Buzz Astral nie trafi do kin w czternastu krajach

Nadchodzący spin-off Toy Story Pixara – Lightyear, nie trafi do kin w 14 krajach, w tym w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ze względu na scenę przedstawiającą pocałunek pary jednopłciowej.

buzz astral lightyear disney pixar
oficjalny plakat filmu Buzz Astral, Disney, Pixar 2022

Scena przedstawiająca lesbijską strażniczkę kosmosu o imieniu Alisha i jej partnerkę dzielącą się krótkim pocałunkiem została pierwotnie wycięta, a z czasem przywrócona po naciskach studia Pixar na studio Disney.

Fakt przywrócenia sceny poskutkował tym, że film nie zostanie wyświetlony w kinach w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Libanie, Egipcie, Malezji, Indonezji i nie tylko.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich film oskarżony jest o obrażanie muzułmanów i islamu. Disney podobno odmówił również edycji i wycofał wniosek o zatwierdzenie dystrybucji kinowej w kraju. Obecnie nie jest również jasne, czy film będzie wyświetlany w Chinach.

Sam fakt wycięcia owej sceny skomentowali aktorzy, którzy w produkcji udzielają swoich głosów.

Wspaniale, że jesteśmy częścią czegoś, co stawia kroki naprzód w zakresie zdolności do integracji społecznej, ale frustrujące jest to, że wciąż istnieją miejsca, które nie są tam, gdzie powinny być

– skomentował Chris Evans, czyli filmowy Buzz Astral.

Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli nawet prowadzić tej rozmowy. Możemy obejrzeć film i nie musimy nawet mrugnąć powieką. Nie musimy myśleć „O rany, dziwne”. To nie jest dziwne, to normalne i należy to znormalizować. Ilekroć masz te małe kroki, które robią studia – czasami mogą wydawać się małe, ale są to kroki w kierunku normalizacji ludzkości i miłości. Naprawdę żal mi krajów, które nie chcą pokazać tego filmu z powodu takiej malutkiej, dziwnej rzeczy

– mówi Taika Waititi, który zagra w filmie Mo Morrisona.

Buzz Astral, który już niedługo ujrzy światło dzienne, nie podbije czternastu państw na świecie. Powodem jest scena pocałunku pary jednopłciowej. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Buzz Astral nie trafi do kin w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →