fot. Getty Images

BTS spotkają się z prezydentem USA, żeby porozmawiać o przestępstwach na tle rasowym


27 maja 2022

Podziel się newsem:

BTS jeszcze w tym miesiącu pojawią się w Białym Domu, żeby razem z Joe Bidenem omówić problematykę przestępstw na tle rasowym i prześladowań wobec Azjatów.

BTS w Białym Domu

We worek, 25 maja w szkole podstawowej w Uvalde, niedaleko San Antonio (Teksas) doszło do strzelaniny. W wyniku ataku zginęło co najmniej dwadzieścia jeden osób, w tym dziewiętnaścioro uczniów i dwóch nauczycieli. Media podają, że wśród zabitych jest morderca – osiemnastoletni Salvador Romas.

Wydarzenie oczywiście odbiło się echem na całym świecie, szczególnie zaś w USA. Również w związku z ową sprawą koreański boysband BTS przyjedzie do Stanów Zjednoczonych, aby osobiście porozmawiać z prezydentem Joe Bidenem i przedyskutować z nim problem przestępstw na tle rasowym wobec Azjatów oraz uczcić miesiąc społeczności AANHPI (Asian American and Native Hawaiian/Pacific Islander).

Bądź na bieżąco: Sprawdź najnowsze newsy o BTS

BTS Joe Biden

Koreański boysband w nowej roli

Jak podaje komunikat prasowy, BTS spotkają się z Joe Bidenem we wtorek, 31 maja. Prócz poruszenia sprawy przestępstw z nienawiści skierowanym przeciwko Azjatom omówią również rolę zespołu „jako młodzieżowych ambasadorów, szerzących nadzieję i pozytywność na całym świecie”.

W komunikacie przypomniano również, że prezydent Biden już wcześniej zaangażował się w zwalczanie przestępstw popełnianych wobec Azjatów na tle rasowym poprzez zapewnienie organom ścigania zasobów do identyfikacji oraz prowadzenia szczegółowych dochodzeń. Większą wagę przyłożono również do odbierania zgłoszeń przestępstw z nienawiści oraz zapewniono, że wiadomości o takich zbrodniach są bardziej dostępne dla społeczności AANHPI.

W zeszłym roku zespół wystąpił przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ. Boysband wykonał swój przebój Permission To Dance, a jego członkowie zostali obwołani Specjalnymi Wysłannikami Prezydenta ONZ ds. Przyszłych Pokoleń i Kultury.

BTS jeszcze w tym miesiącu pojawią się w Białym Domu, żeby razem z Joe Bidenem omówić problematykę przestępstw na tle rasowym i prześladowań wobec Azjatów. Zobacz także Snoop Dogg podbija stawkę dla zwijacza blantów: „To przez inflację” Serwisy aukcyjne lada moment pękną w szwach. Quebonafide na sprzedaż Dawid Podsiadło wyprzedał kolejny stadion i zagrał na […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →