BOKKA powalczy z Beyonce i Tame Impala o nagrodę na festiwalu SXSW


08 lutego 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Pierwszy raz w historii polski teledysk zawalczy o nagrodę na prestiżowym festiwalu SXSW w USA!

10 marca w Austin w Tekasie rozpocznie się SXSW 2017 – król światowych festiwali, największe takie wydarzenie na świecie, które gromadzi ogromną publiczność, łączy film, muzykę i technologię oraz staje się punktem przełomowym wielu karier w showbiznesie.

Prestiżowe wyróżnienie mają szansę zdobyć w tym roku artyści z Polski. We wtorek, 7 lutego ogłoszono nominacje w kategorii Wideoklipów festiwalu SXSW 2017. Wśród nominowanych są m.in Beyonce, Tame Impala, Frank Ocean i Avalanches oraz… teledysk do piosenki polskiego zespołu BOKKA “Answer Me”, zrealizowany przez rodzimych filmowców! To pierwsza nominacja dla Polski w historii festiwalu i konkursu teledysków, który odbywa się od 1994 roku.

Teledysk do utworu wyreżyserowała Katarzyna Sawicka – młoda reżyserka i montażystka, absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej, która była już nominowana m.in. na festiwalach Berlin Music Video Awards oraz YACH Film Festival.

Zdjęcia do klipu odbyły się w czerwcu 2016 roku w Łodzi i trwały zaledwie jeden dzień. Teledysk do “Answer me” był już wyświetlany na mniejszych festiwalach w Australii, Portugalii czy we Włoszech.

Pierwszy raz w historii polski teledysk zawalczy o nagrodę na prestiżowym festiwalu SXSW w USA! 10 marca w Austin w Tekasie rozpocznie się SXSW 2017 – król światowych festiwali, największe takie wydarzenie na świecie, które gromadzi ogromną publiczność, łączy film, muzykę i technologię oraz staje się punktem przełomowym wielu karier w showbiznesie. Zobacz także Nowe […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →