fot. Linda Brownlee

Blur znów razem! Brytyjczycy zagrają wyjątkowy koncert


14 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Blur powracają! Kultowy britpopowy zespół zagra pierwszy koncert od 2015 roku. Gdzie i kiedy wystąpią Damon Albarn i spółka?

Fani Blur, powstańcie!

Być może spełniają się marzenia każdego fana britpopu, którzy w wielkiej bitwie z lat dziewięćdziesiątych stali za ekipą z Colchester. Zespół Blur ponownie wystąpi razem! Brytyjczycy zapowiedzieli wielki koncert na stadionie Wembley w Londynie, gdzie zaprezentują swoje największe przeboje. Będzie to ich pierwszy występ w Wielkiej Brytanii od 2015 roku.

Nie mogę się doczekać, aż po raz kolejny wystąpimy z Blur, żeby zagrać te wspaniałe utwory. Nasze koncerty zawsze były dla nas niezwykłe. Niezła gitara, odpowiednio ustawiony wzmacniacz i masa uśmiechniętych twarzy.

– skomentował gitarzysta zespołu Graham Coxon.

Po chaosie, jaki miał miejsce przez ostatnie lata, dobrze będzie powrócić i zagrać razem w piękny, letni wieczór. I to w dodatku w Londynie. Mamy nadzieję, że się tam zjawicie.

– dodał perkusista Dave Rowntree.

Blur wystąpią na Wembley 8 lipca 2023 roku. Będzie to ich pierwszy występ na tym obiekcie. Gośćmi specjalnymi będą Self Esteem, slowthai i Jockstrap.

Blur – koncert na Wembley

Bitwa o britpop

Blur został założony w 1988 roku przez Damona Albarna, Grahama Coxona, Dave’a Rowntree i Alexa Jamesa. Zespół w niecałe siedem lat wydał aż cztery studyjne płyty, które spopularyzowały britpop i przyniosły grupie duże sukcesy. Kapela zawiesiła działalność po odejściu Grahama Coxona i wydaniu krążka Think Tank w 2003 roku, a jej członkowie poświęcili się innym projektom muzycznym. Zespół powrócił sześć lat później, grając kilka festiwalowych koncertów, w tym między innymi na Glastonbury czy w londyńskim Hyde Parku. W 2015 roku panowie wydali płytę The Magic Whip, która była jednocześnie ich szóstym wydawnictwem z rzędu podbijającym brytyjskie listy przebojów.

Blur powracają! Kultowy britpopowy zespół zagra pierwszy koncert od 2015 roku. Gdzie i kiedy wystąpią Damon Albarn i spółka? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Fani Blur, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →