Bloo Crane i Natalia Nykiel w elektryzującym duecie “Fallin”


07 stycznia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Noworoczna niespodzianka od Bloo Crane i Natalii Nykiel! Artyści nagrali wspólną wersję utworu Fallin z albumu Bloo Feelings, a nam opowiedzieli o kulisach tej współpracy.

Bloo Crane i Natalia Nykiel łączą siły w utworze Fallin

Natalia Nykiel i duet Bloo Crane weszli w Nowy Rok zdecydowanym i energetycznym krokiem. To za sprawą ich wspólnego singla, który ujrzał światło dzienne tuż po północy w sylwestrową noc. Artyści połączyli siły w utworze Fallin, który możecie kojarzyć z debiutanckiego albumu zespołu Bloo CraneBloo Feelings. Recenzję krążka znajdziecie tutaj.

Utwór ten w duecie z Natalią Nykiel zyskał jednak nowego wymiaru i nieco różni się od wersji oryginalnej, którą znaliście do tej pory. Nie jest to bowiem zwykły duet, bo Natalia dograła do kawałka zupełnie nową zwrotkę. Brzmienie Fallin też zostało nieco podrasowane.

Dodatkowo, premierze wspólnego singla Bloo Crane i Natalii Nykiel towarzyszy teledysk, będący wyjątkową animacją autorstwa Tomka Kuczmy, która – jak twierdzą sami artyści – jeszcze bardziej uwidacznia i wzmacnia istotne przesłanie utworu. Zobaczcie!

Bloo Crane feat. Natalia Nykiel – Fallin, posłuchaj:

Bloo Crane i Natalia Nykiel – wywiad

Współpraca Bloo Crane i Natalii Nykiel odbywała się w warunkach zdalnych. Mimo to obie strony nie ukrywają zachwytu nad finalną wersją przerobionego przez nich utworu. Artyści zdradzili nam nieco więcej kulisów pracy nad singlem Fallin.

Weronika Szymańska: Przyznajcie się, kto kogo namawiał do tej współpracy?

Michał Polański: Kiedy zdecydowaliśmy, że bardzo chcieliśmy jako trzeci singiel wypuścić kolaborację, zaczęliśmy szukać kogoś, kto idealnie wpasowałby się w nasz styl. Znamy i bardzo podoba nam się twórczość Natalii, dlatego skontaktowaliśmy się z nią i ku naszej radości – zgodziła się.

Krzysztof Kołodziejczyk: Szczerze mówiąc, to na początku nawet nie sądziliśmy, że Natalia się zgodzi, więc tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że wszystko to doszło do skutku!

Natalia Nykiel: Chłopaki w sumie długo mnie nie namawiali. :) Ja oprócz artystycznych wyzwań, lubię zaskakiwać swoich fanów więc stwierdziłam, że to będzie też dla nich noworoczny prezent.

Wybór od razu padł na utwór Fallin?

Michał: Zgadza się. Mieliśmy dwóch faworytów, natomiast brzmienie Fallin i co więcej – jego przesłanie zdecydowało o tym, że wybraliśmy go na singiel z Natalią.

Natalia: Fallin to zdecydowanie jeden z najlepszych utworów na płycie chłopaków!

Bloo Crane
Bloo Crane

Wiem, że Fallin to jeden z ważniejszych utworów na Waszym albumie Bloo Feelings. Czy teraz zyskał dodatkowego wymiaru i znaczenia?

Michał: Zdecydowanie, ponieważ we współpracy z mega utalentowanym Tomkiem Kuczmą, udało się zobrazować ten kawałek, co podsyciło jego wydźwięk i nadało właśnie zupełnie nowego wymiaru.

Krzysztof: Owszem, ponadto wydaje mi się, wizualna część Fallin otwiera dosyć nowe ścieżki interpretacyjne dotyczące tego, o czym może opowiadać ta piosenka.

Natalia: W piosenkach po angielsku jest ten problem, że nigdy tekst nie będzie dla nas tak widoczny jak w piosenkach po polsku. Utwór Fallin ma ciekawe przesłanie i bardzo dobrze, że chłopaki zdecydowali się na zwizualizowanie go właśnie w takiej formie. Teledysk wzmacnia przekaz, a niektórym pewnie pozwoli łatwiej go zrozumieć.

Czemu postawiliście na nową wersję utworu zamiast klasycznego duetu?

Michał: Chcieliśmy aby brzmiał inaczej, przy zachowaniu jego fundamentów. Natalia wniosła do niego powiew świeżości i o to nam właśnie chodziło.

Natalia: Aktualnie pracuję nad swoją płytą, więc jeśli chłopaki zaproponowaliby mi klasyczny duet, to najprawdopodobniej musiałabym odmówić ze względu na prace nad swoimi utworami. Proces powstawania płyty to zawsze wytężony i czasochłonny okres.

Natalia Nykiel i Bloo Crane
Natalia Nykiel i duet Bloo Crane

Duet Bloo Crane x Natalia Nykiel to jednorazowa sytuacja, czy zapowiedź czegoś więcej?

Michał: Nie jest to na chwilę obecną zapowiedź niczego większego. Natomiast mamy nadzieję, że uda się kiedyś jeszcze coś z Natalią stworzyć od podstaw i może nawet po polsku

Natalia: Nigdy nie mów nigdy. :)


Przeczytaj również: Mainstream skrojony na miarę – wywiad z zespołem Bloo Crane

Noworoczna niespodzianka od Bloo Crane i Natalii Nykiel! Artyści nagrali wspólną wersję utworu Fallin z albumu Bloo Feelings, a nam opowiedzieli o kulisach tej współpracy. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →