fot. Netflix

Nowe „Black Mirror” już w czerwcu. Zwiastun zdradza powalającą obsadę


27 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Science fiction bliskie tematom współczesnego społeczeństwa powraca. 6. sezon Black Mirror pojawi się w streamingach już w czerwcu. Na małym ekranie zobaczymy m.in. Salmę Hayek i Aarona Paula.

Black Mirror z 6. sezonem

W dobie szybko zmieniającej się technologii, motywy z science fiction nie wydają się tak odległe. Gdy temat sztucznej inteligencji stał się realny i słyszymy o nim na każdym kroku, korzystając z rozrywki czy w pracy, coraz częściej ciśnie się na usta: „To zupełnie jak w odcinku Black Mirror!”. Chodzi oczywiście o antologię Netfliksa, która obrazuje niepokojące aspekty rozwoju technologicznego w mrocznych, satyrycznych, odrębnych historiach. Każda z nich osadzona jest w innym momencie przyszłości lub w alternatywnej teraźniejszości. Serial to pewnego rodzaju przestroga przed zgubnym wpływem nowych technologii. Niektóre historie z Black Mirror przerażająco przypominają obecne zmiany społeczne.

kadr z serialu „Black Mirror”

Netflix oficjalnie zapowiedział szóstą część serialu. Twórca Charlie Brooker zapowiedział zmiany w formule. „Zawsze uważałem, że Black Mirror powinien przedstawiać historie, które są całkowicie różne od siebie i zaskakiwać ludzi (i mnie), bo inaczej jaki to ma sens? Powinna to być seria, której nie da się łatwo zdefiniować i która może ciągle wymyślać się na nowo” – mówi. „Oprócz niektórych bardziej znanych tropów Black Mirror, mamy także kilka nowych elementów, w tym niektóre, o których wcześniej przysięgałem, że serial nigdy ich nie zrobi” – zajawia. Zapowiadają szalone plot twisty i spora różnorodność treści.

Pierwszy teaser. Kto w obsadzie?

Zwiastun nie zdradza liczby odcinków, ale możemy w nim zobaczyć kilka odrębnych historii. W jednej z nich postać grana przez Aarona Paula (Breaking Bad, Westworld) jest astronautą. Poza nim widać kilku bohaterów uwikłanych w szalone, emocjonujące historie, jednak krótka zapowiedź nie zdradza zbyt wiele. Widać m.in. wątek paparazzi, a w jednej ze scen przewija się gwiazda kina Salma Hayek.

W szóstym sezonie serialu zagrają również: Michael Cera (Scott Pilgrim kontra świat), Kate Mara (House of Cards), Zazie Beetz (Atlanta), trzeci ze słynnych braci Culkin – Rory Culkin (Znaki), Ben Barnes (Cień i kość), Paapa Esiedu (Mogę cię zniszczyć), Rob Delaney (Catastrophe), Josh Hartnett (Oni, Pearl Harbor), Daniel Portman (Gra o tron), Danny Ramirez (Falcon i Zimowy żołnierz), Clara Rugaard (Jestem matką), Himesh Patel (Yesterday), Auden Thornton (This is Us), Annie Murphy (Schitt’s Creek) i Anjana Vasan (Obsesja Eve), Myha’la Herrold (Bodies Bodies Bodies), John Hannah (Cztery wesela i pogrzeb) Samuel Blenkin, Monica Dolan.

Premiera 6. sezonu Black Mirror już w czerwcu.

Science fiction bliskie tematom współczesnego społeczeństwa powraca. 6. sezon Black Mirror pojawi się w streamingach już w czerwcu. Na małym ekranie zobaczymy m.in. Salmę Hayek i Aarona Paula. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →