fot. Benzinga

Bill Gates już nie chce być bogaty: „Z pewnością zejdę w dół listy najbogatszych ludzi na świecie”


19 września 2022

Podziel się newsem:

Bill Gates nie chce być najbogatszy. Były prezes zarządu korporacji Microsoft ma w planach „rozdać” swój majątek w dobrej wierze.

Majątek, który ma pomóc światu

Bill Gates nie chce do końca życia być na językach całego świata. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie wcale nie dba o stan swojego konta, a wręcz ma cichą nadzieję, że wraz z biegiem czasu zejdzie w dół listy najbogatszych ludzi na świecie, a nawet całkowicie z niej zniknie.

Przeczytaj także: Woody Allen przejdzie na emeryturę. Nadchodzący film będzie jego ostatnim

Bill Gates
fot. Rex Features/East News / Rex Features

Bill Gates, który każdemu znany jest za bycie współzałożycielem Microsoft Corporation, przez lata zyskiwał w oczach ludzi dzięki założeniu Fundacji Billa i Melindy Gates w 2000 roku. Od tego czasu fundacja przekazała ponad 79 miliardów dolarów na finansowanie między innymi inicjatyw związanych z opieką zdrowotną i edukacją.

Gates w ciągu ostatnich dni przekazał również kolejną darowiznę na rzecz fundacji w wysokości 20 miliardów dolarów, jednocześnie mówiąc, że nie chce już być bogaty i wolałby zwrócić swoje środki tym, którzy najbardziej ich potrzebują.

Kiedy patrzę w przyszłość, planuję przekazać fundacji praktycznie cały mój majątek. Zejdę w dół i ostatecznie zniknę z listy najbogatszych ludzi na świecie

– napisał Gates na Twitterze.

Piąty najbogatszy człowiek świata postanowił również podziękować swojemu bliskiemu przyjacielowi Warrenowi Buffettowi za wsparcie jego fundacji.

Chociaż fundacja nosi nasze imiona, w zasadzie połowa naszych zasobów pochodzi od Warrena Buffetta. Jego niesamowita hojność jest ogromnym powodem, dla którego fundacja była tak aktywna. Nigdy nie będę potrafił odpowiednio wyrazić, jak bardzo doceniam jego przyjaźń.

Według wstępnych planów fundacja zamierza zwiększyć roczne wydatki do 9 miliardów dolarów do 2026 roku, w porównaniu z 6 miliardami dolarów wydawanych obecnie rocznie.

Mam obowiązek zwrócić moje zasoby społeczeństwu w sposób, który ma największy wpływ na zmniejszenie cierpienia i poprawę życia. Mam nadzieję, że inni ludzie na podobnych stanowiskach, które pozwalają im posiąść bogactwo i przywileje również w tym momencie wesprą mnie w tym pomyśle

– dodał Bill Gates.

Bill Gates nie chce być najbogatszy. Były prezes zarządu korporacji Microsoft ma w planach „rozdać” swój majątek w dobrej wierze. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →