fot. HBO

„Biały Lotos” powraca, tym razem akcja zabierze nas na Sycylię. Jest zwiastun 2. sezonu


07 października 2022

Podziel się newsem:

Nowa odsłona docenionego przez krytyków i widzów serialu HBO, którego pomysłodawcą jest Mike White, zadebiutuje 30 października na HBO Max.

Czy jest tu bohater pozytywny?

Gdzie doszukiwać się sukcesu Białego Lotosu, który po premierze w lipcu 2021 r. szybko stał się jednym z najszerzej komentowanych tytułów? Na pewno w tematyce. 6-odcinkowa antologia (bo tak Mike White zaprojektował swój serial) zestawiana była m.in. z Sukcesją. Czyli z jednej strony, poważna rzecz o perypetiach i problemach barwnej grupy ludzi (głównie białych, bogatych i uprzywilejowanych), z drugiej, pełna absurdów satyra. Białemu Lotosowi pomagała też wybitna obsada oraz struktura zaprojektowana niczym w kryminale typu whodunnit – zbudowana na zagadce i rosnącym napięciu. To wszystko sprzyjało dyskusjom widzów po każdym z odcinków. Między innymi tej najpopularniejszej – który z bohaterów jest najmniej niemoralny? I czy w ogóle czyjeś poczynania da się obronić?

Czytaj też: Premiery streamingowe października 2022. Typujemy najciekawsze filmy i seriale

Aubrey Plaza na pokładzie

I choć rozgrywający się na Hawajach pierwszy Biały Lotos definitywnie się zakończył, a wakacjusze rozjechali się do domów (choć nie wszyscy), Mike White zaprasza na nową przygodę. Obecni bohaterowie i fabuła, nie licząc pamiętnych Tanyi i Grega (Jennifer Coolidge i Jon Gries), nie będą związani z poprzednim sezonem. Tym razem akcja rozegra się w hotelu z sieci Biały Lotos znajdującym się na włoskiej Sycylii. Poznajemy m.in. Harper Spiller (w tej roli Aubrey Plaza), która wypoczywa w kurorcie ze swoim mężem i przyjaciółmi. To właśnie oni wydają się pierwszoplanową grupą bohaterów w 2. sezonie.

Kłamstwa i zbrodnia

Do galerii ciekawych postaci doliczyć też trzeba 3-pokoleniową męską wycieczkę, gdzie w dziadka, ojca i syna wcielają się odpowiednio F. Murray Abraham (Grand Budapest Hotel), Michael Imperioli (Rodzina Soprano) i Adam DiMarco (The Order). Poza tym obsadę zasilą Tom Hollander, Haley Lu Richardson, Theo James, Meghann Fahy, Will Sharpe i Leo Woodall. Drugi sezon Białego Lotosu, w którym ponownie pojawią się motywy kłamstwa, zbrodni i zdrady, ma trafić na HBO Max 30 października. Póki co obejrzeć można pierwszy jego zwiastun.

Poniżej zwiastun 2. sezonu serialu Biały Lotos:

Nowa odsłona docenionego przez krytyków i widzów serialu HBO, którego pomysłodawcą jest Mike White, zadebiutuje 30 października na HBO Max. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →