Berghain to kultura wysoka, więc klub zapłaci niższe podatki


12 września 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Klub Berghain został uznany przez niemiecki sąd miejscem o dużym znaczeniu kulturowym, a to oznacza, że zapłaci niższe podatki.

Niemiecki sąd uznał, że legendarnemu berlińskiemu klubowi Berghain należy się rozliczanie podatków według niższego progu, zarezerwowanego dla wydarzeń klasyfikowanych jako tzw. kultura wysoka. Decyzja zapadła po długiej walce między klubem, a tamtejszym urzędem skarbowym.

Urzędnicy przekonywali, że miejsce, do którego ludzie przychodzą, żeby tańczyć, bawić się i brać narkotyki, to przestrzeń rozrywki, nie kultury i dlatego Berghain powinno płacić wyższe podatki, niż placówki kulturalne. Management klubu odparł te zarzuty stwierdzając, że tę samą logikę można zastosować wobec muzyki klasycznej.

Sąd w Cottbus, zajmujący się sprawami fiskalnymi, orzekł, że klub ma duże znaczenie kulturowe i będzie płacić 7-procentowy podatek (zamiast 19-procentowego podatku “rozrywkowego”), a wszystkie wydarzenia odbywające się w Berghain będą teraz klasyfikowane jako “kultura wysoka”. To określenie, kojarzące się z elitarnością, bardzo pasuje do klubu znanego ze swojego szczególnego podejścia do selekcji…

Sprawdź także:
Namiot Berghain na holenderskim festiwalu. Nikogo nie wpuszczono

Klub Berghain został uznany przez niemiecki sąd miejscem o dużym znaczeniu kulturowym, a to oznacza, że zapłaci niższe podatki. Niemiecki sąd uznał, że legendarnemu berlińskiemu klubowi Berghain należy się rozliczanie podatków według niższego progu, zarezerwowanego dla wydarzeń klasyfikowanych jako tzw. kultura wysoka. Decyzja zapadła po długiej walce między klubem, a tamtejszym urzędem skarbowym. Urzędnicy przekonywali, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →