kadr z teledysku „Johnny P's Caddy"

Benny the Butcher zwraca uwagę na problem masowych strzelanin w Stanach Zjednoczonych


07 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Benny the Butcher za pomocą nowego utworu skomentował ostatnie wydarzenia w Stanach Zjednoczonych. Razem z premierą singla ruszyła specjalna zbiórka.

Benny the Butcher rozpoczyna zbiórkę dla ofiar z Buffalo

Wczoraj na YouTubie zadebiutował teledysk do singla Welcome to the States, którego autorem jest Benny the Butcher. Utwór nagrano na bicie do We Cry Together z najnowszej płyty Kendricka Lamara, Mr. Morale & The Big Steppers. Razem z premierą raper rozpoczął zbiórkę, której celem jest pomoc ofiarom masowej strzelaniny w Buffalo, która miała miejsce 14 maja. W ramach zbiórki można kupić koszulki z napisem „Pray For Buffalo”. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany Buffalo 5-14 Survivors Fund.

Zobacz: Zaprezentowano pierwszy singiel z pośmiertnego albumu DMX-a, gościnnie Griselda Records

14 maja 2022 r. społeczność Buffalo doświadczyła niszczycielskiego aktu przemocy, gdy zamachowiec otworzył ogień w sklepie Tops Friendly Market przy Jefferson Avenue, zabijając dziesięć osób i raniąc trzy. Wiele osób pytało, jak można pomóc. We współpracy z firmą Tops, Narodowy Fundusz Współczucia utworzył fundusz Buffalo 5/14 Survivors Fund, aby zapewnić bezpośrednią pomoc finansową osobom dotkniętym tragedią.

– czytamy w opisie zbiórki

W teledysku zawarto również specjalną planszę, w której autor utworu nakreśla problem, którym są masowe strzelaniny w Stanach Zjednoczonych. Wśród podanych informacji czytamy m.in., że dotychczas w USA miało miejsce ponad dwieście strzelanin.

Do 1 czerwca w 2022 r. w Stanach Zjednoczonych doszło do co najmniej 233 masowych strzelanin. Oznacza to, że jak dotąd w USA odnotowano więcej masowych strzelanin niż dni w 2022 r. Jedna z takich masowych strzelanin miała miejsce w Buffalo w stanie Nowy Jork 14 maja w sklepie Tops Friend Market w dzielnicy East Side. Tego dnia zginęło 10 osób. Wszystkie dziesięć osób było Afroamerykanami.

Benny the Butcher – Welcome to the States

Benny the Butcher za pomocą nowego utworu skomentował ostatnie wydarzenia w Stanach Zjednoczonych. Razem z premierą singla ruszyła specjalna zbiórka. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Benny the Butcher rozpoczyna zbiórkę dla ofiar […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →