Bastille dzielą się nowym singlem


19 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół Bastille wypuścił już kolejny singiel z najnowszego rozdziału historii grupy. Nowy album zbliża się wielkimi krokami.

Wyboiste dwa lata Bastille

Bastille nie mieli lekko przy okazji wydawania trzeciego krążka – Doom Days. Płyta będąca następczynią świetnego Wild World została przyjęta raczej średnio, o czym może świadczyć też fakt wydania cyfrowej reedycji z piosenkami, które powstały jeszcze przed Wild World. Zespół został także zatrzymany przez pandemię, toteż nie udało się dobrze ograć albumu na solowych koncertach.

Bastille o Doom Days szybko zapomnieli i równie szybko przystąpili do pracy nad nowymi utworami. Latem 2020 roku ukazał się rockowy singiel WHAT YOU GONNA DO??? z Grahamem Coxonem z zespołu Blur, zaś do końca roku ukazały się jeszcze kawałki survivin’ oraz Goosebumps, które znalazły się na EPce Goosebumps EP. Ta droga również najwyraźniej chłopakom nie podpasowała, bowiem niecałe dwa miesiące temu zespół rozpoczął nową erę w swojej historii. W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się tajemnicze i nieco niepokojące filmiki okraszone wiadomością „You don’t predict the future. You imagine it.”. Było to ściśle powiązanie z nowym singlem zespołu – Distorted Light Beam – który odsłonił nieco bardziej syntezatorową stronę Bastille.

Bastille – Distorted Light Beam (Live from Future Inc. HQ.)

To jednak nie była jedyna niespodzianka, bowiem kilka tygodni później niespodziewanie ukazał się kolejny nieco spokojniejszy singiel – Give Me The Future, w którym da się usłyszeć pewne podobieństwa do Phila Collinsa. Zespół już na maksa rozpędził swoją machinę i po blisko miesiącu podzielił się nowym kawałkiem – Thelma + Louise.

Bastille dzielą się nowym singlem
Thelma + Louise – okładka singla

Ukłon w stronę filmu Thelma i Louise

Thelma + Louise to kolejna odsłona syntezatorowego Bastille, chociaż jako fan brytyjskiego zespołu słyszę tu również delikatne inspiracje poprzednimi płytami, a także zespołem Glass Animals. Utwór inspirowany jest filmem Ridleya Scotta z 1991 roku.

Chciałem napisać list miłosny do tego filmu – do feminizmu, eskapizmu i zrzucania kajdan życia, które może cię frustrować.

Napisałem ten kawałek ze szwedzkim producentem Ramim Yacoubem, którego twórczość jest niesamowita. Od Hit Me Baby One More Time Britney Spears, które napisał z Maksem Martinem, do takich ludzi jak ty czy ja. Zrobił też ostatni album Lady Gagi.

powiedział wokalista Bastille Dan Smith w rozmowie z Yungbludem

Czwarty krążek Bastille jest już bliżej niż myślimy, bowiem według Tweetów Smitha, płyta jest już zmiksowana i trafiła do tłoczni. Pozostaje nam tylko czekać, a w międzyczasie warto posłuchać i obejrzeć, co chłopaki nam zaserwowali!

Bastille – Thelma + Louise (Live from Future Inc. HQ.)

Crossover, którego potrzebowaliśmy

Podczas niedawnego koncertu Bastille w angielskim pałacu Hampton Court, na scenie dołączył do nich Rick Astley! Muzycy wspólnie wykonali utwór Never Gonna Give You Up. Nie jest to pierwszy taki przypadek, bowiem dwa lata temu zespół zaprosił piosenkarza na scenę podczas Isle of Wight Festival i wspólnie wykonali wtedy Pompeii.

Bastille Reorchestrated – Never Gonna Give You Up ft. Rick Astley

Zespół Bastille wypuścił już kolejny singiel z najnowszego rozdziału historii grupy. Nowy album zbliża się wielkimi krokami. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Wyboiste dwa lata Bastille Bastille nie mieli […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →