kadr z filmu „Bambi”

Bambi ruszy na krwawe łowy. Powieść i klasyk Disneya zostaną zreinterpretowane


28 listopada 2022

Podziel się newsem:

Powstaje krwawa reinterpretacja austrowęgierskiej powieści i jednego z klasyków Disneya – Bambi.

Bambi rusza na polowanie

W tym roku minęło 80 lat od premiery filmu o jelonku, a to oznacza, że postać weszła do domeny publicznej. Dzięki temu można ją „obsadzać” bez ograniczeń wynikających z autorskich praw majątkowych – choćby przedstawić alternatywną wersję bajki. Bambi: The Reckoning będzie więc… krwawą reinterpretacją klasycznych produkcji dla dzieci. Film wyreżyseruje Scott Jeffrey.

Obraz będzie niezwykle mroczną reinterpretacją powieści z 1928 roku [wtedy ukazało się wydanie w języku angielskim, oryginał jest z roku 1923 – przyp. red.], którą wszyscy doskonale znamy i kochamy. Bambi wyglądem będzie czerpał z filmu Netfliksa – Rytuał. Jelonek będzie czającą się w dziczy, brutalną maszyną do zabijania. Przygotujcie się na Bambiego ze wścieklizną!

– skomentował reżyser.

Bambi. Opowieść leśna to powieść austro-węgierskiego pisarza Felixa Saltena, która ukazała się w 1923 roku. Książka opowiada historię tytułowego jelonka od jego narodzin, przez dorastanie, aż po dorosłość. W trakcie swojego życia bohater musi nauczyć się, jak przetrwać niebezpieczeństwa czyhające zarówno w lesie, jak i ze strony ludzi. W 1942 roku do kin trafiła filmowa adaptacja powieści w reżyserii Davida Handa. Obraz trafił na National Film Registry – listę produkcji budujących dziedzictwo kulturowe Stanów Zjednoczonych, które są przechowywane w Bibliotece Kongresu.

Kubuś, Piotruś i Bambi na nowo

Film Bambi: The Reckoning wyprodukuje Rhys Frake-Waterfield, którego nazwisko powinno mówić nam już nieco więcej. To właśnie on zapoczątkował nową falę horrorów, reżyserując film Kubuś Puchatek: Krew i miód – krwawą reinterpretację przygód Kubusia Puchatka. Obraz trafi do wybranych amerykańskich, kanadyjskich, meksykańskich i brytyjskich kin 15 lutego 2023 roku. Frake-Waterfield zapowiedział również powstanie nowej wersji Piotrusia Pana. Jego roboczy tytuł to Peter Pan: Neverland Nightmare.

Kubuś Puchatek: Krew i miód – zwiastun

Powstaje krwawa reinterpretacja austrowęgierskiej powieści i jednego z klasyków Disneya – Bambi. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Bambi rusza na polowanie W tym roku […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →