kadr z filmu „Bambi”

Bambi ruszy na krwawe łowy. Powieść i klasyk Disneya zostaną zreinterpretowane


28 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Powstaje krwawa reinterpretacja austrowęgierskiej powieści i jednego z klasyków Disneya – Bambi.

Bambi rusza na polowanie

W tym roku minęło 80 lat od premiery filmu o jelonku, a to oznacza, że postać weszła do domeny publicznej. Dzięki temu można ją „obsadzać” bez ograniczeń wynikających z autorskich praw majątkowych – choćby przedstawić alternatywną wersję bajki. Bambi: The Reckoning będzie więc… krwawą reinterpretacją klasycznych produkcji dla dzieci. Film wyreżyseruje Scott Jeffrey.

Obraz będzie niezwykle mroczną reinterpretacją powieści z 1928 roku [wtedy ukazało się wydanie w języku angielskim, oryginał jest z roku 1923 – przyp. red.], którą wszyscy doskonale znamy i kochamy. Bambi wyglądem będzie czerpał z filmu Netfliksa – Rytuał. Jelonek będzie czającą się w dziczy, brutalną maszyną do zabijania. Przygotujcie się na Bambiego ze wścieklizną!

– skomentował reżyser.

Bambi. Opowieść leśna to powieść austro-węgierskiego pisarza Felixa Saltena, która ukazała się w 1923 roku. Książka opowiada historię tytułowego jelonka od jego narodzin, przez dorastanie, aż po dorosłość. W trakcie swojego życia bohater musi nauczyć się, jak przetrwać niebezpieczeństwa czyhające zarówno w lesie, jak i ze strony ludzi. W 1942 roku do kin trafiła filmowa adaptacja powieści w reżyserii Davida Handa. Obraz trafił na National Film Registry – listę produkcji budujących dziedzictwo kulturowe Stanów Zjednoczonych, które są przechowywane w Bibliotece Kongresu.

Kubuś, Piotruś i Bambi na nowo

Film Bambi: The Reckoning wyprodukuje Rhys Frake-Waterfield, którego nazwisko powinno mówić nam już nieco więcej. To właśnie on zapoczątkował nową falę horrorów, reżyserując film Kubuś Puchatek: Krew i miód – krwawą reinterpretację przygód Kubusia Puchatka. Obraz trafi do wybranych amerykańskich, kanadyjskich, meksykańskich i brytyjskich kin 15 lutego 2023 roku. Frake-Waterfield zapowiedział również powstanie nowej wersji Piotrusia Pana. Jego roboczy tytuł to Peter Pan: Neverland Nightmare.

Kubuś Puchatek: Krew i miód – zwiastun

Powstaje krwawa reinterpretacja austrowęgierskiej powieści i jednego z klasyków Disneya – Bambi. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Bambi rusza na polowanie W tym roku minęło 80 lat […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →