fot. Ticketmaster

Ásgeir powraca z nowym albumem i promującym go singlem “Snowblind”


14 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Ásgeir powraca na podbój muzycznego rynku. Czwarty album islandzkiego artysty ukaże się jeszcze w tym roku, a promuje go wydany już singiel Snowblind.

Ásgeir powraca z dawką mroźnych brzmień

Time On My Hands, czwarty już krążek islandzkiego artysty, ukaże się 28 października nakładem One Little Independent Records. Będzie to wydawnictwo pełne refleksji, które zabierze nas w odmęty podświadomości Ásgeira.

Ásgeir
fot. Festivaley

Przeczytaj także: AURORA pokazała Polsce, że bogowie tańczą wokół nas [relacja]

Płyta będzie kontynuacją historii opowiedzianej nam za pośrednictwem poprzedniego krążka – Bury The Moon z 2020 roku. Ásgeir po jej wydaniu był bowiem w “stanie autorefleksji i eksperymentów, ponieważ większość ostatnich lat spędził w swoim domu i w studiu głęboko pochłoniętym pisaniem, nagrywaniem, tłumaczeniem i produkcją”, jak czytamy w jego mediach społecznościowych.

W Studio Hljóðrita pracuję, dodając do swoich piosenek przeróżne dźwięki syntezatorów. Kupiliśmy od niego starego Memorymooga podczas nagrywania albumu i użyłem go w wielu piosenkach. Napisałem Vibrating Walls na Korgu PS-3100. Korg Delta zawsze był jednym z moich ulubionych syntezatorów i był używany w kilku poprzednich utworach. Używam swojego głosu jako dźwięku basu w Golden Hour, a na sam ten zabieg wpadłem przy okazji przesłuchiwania Rank And File od Mosesa Sumneya

– mówi o powstawaniu nowego albumu wokalista.

Ásgeir – Snowblind, posłuchaj!

Ásgeir – Time On My Hands – tracklista albumu:

  1. Time On My Hands
  2. Borderland
  3. Snowblind
  4. Vibrating Walls
  5. Blue
  6. Giantess
  7. Like I Am
  8. Waiting Room
  9. Golden Hour
  10. Limitless

Ásgeir wyrusza również w zimową trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Europie. Jej rozpiskę z datami znajdziecie na stronie artysty.

Ásgeir powraca na podbój muzycznego rynku. Czwarty album islandzkiego artysty ukaże się jeszcze w tym roku, a promuje go wydany już singiel Snowblind. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Ásgeir […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →