fot. Anna Maggý

Ásgeir prezentuje nam drugi singiel jego nadchodzącego albumu „Time On My Hands”. Posłuchajcie utworu „Limitless”


12 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Ásgeir i jego piąty album studyjny Time On My Hands nadchodzą. Posłuchajcie promującego go drugiego singla Limitless.

Emocje zamknięte w szczegółach

Ásgeir zaprezentował nam właśnie kolejny singiel jego nadchodzącego krążka. Piosenka Limitless jest pełna skrajnych emocji, które aż wylewają się z jej brzmień.

Przeczytaj także: AURORA pokazała Polsce, że bogowie tańczą wokół nas [relacja]

Ásgeir
fot. Anna Maggý

W tej piosence chodzi o moc, jaką ma słowo „teraz”. Właściwie jest to też jedna z moich ulubionych piosenek na albumie. Zawsze myślałem, że jest zbyt długo, ale za bardzo tkwiłem wtedy we własnej głowie, gdy moje ego mi po prostu przeszkadzało w tworzeniu kolejnych brzmień. Limitless opowiada o tym, jak poczucie własnej znikomości może być upokarzające

– mówi o piosence wokalista.

Ásgeir – Limitless, posłuchaj!


W przeprowadzonej niedawno rozmowie dla NME muzyk opowiedział nieco o procesie twórczym swojego nowego krążka, a także o inspiracjach na niego.

Zawsze mieszałem się ze sobą w świecie akustycznym i elektronicznym i myślę, że trzeci album był bardziej akustyczny, a ten będzie bardziej elektroniczny. Ostatnim razem byłem bardziej na miejscu producenta, tym razem chciałem być bardziej bezradny niż na ostatnim albumie. Przez koronawirusa wszedłem w swój własny świat z muzyką, której słuchałem, miałem dużo czasu na pisanie i byłem odizolowany w studiu. Lubię aspekt bycia w nim dużo bardziej niż koncertowania i grania na żywo, ale w studiu można się zgubić w swoich własnych myślach. 

W przypadku nowego albumu Ásgeir postanowił też nieco spuścić z tonu, by dać trochę więcej przestrzeni swojemu stałemu producentowi, Guðmundurowi Kristinnowi Jónssonowi. Ta decyzja okazała się bardzo dobrym motorem napędowym do sklejenia całego zamysłu.

Myślę, że to była dobra decyzja, bo tak naprawdę w cały ten proces możesz zagłębić się dopiero wtedy, jeśli nie próbujesz jednocześnie produkować, nagrywać i pisać. Możesz słuchać piosenki 10 000 razy, a i tak zgubić się podczas jej tworzenia. To było dla mnie naprawdę odprężające, gdy mogłem w końcu odpuścić i zaufać komuś innemu w podejmowaniu niektórych decyzji.

Wokalista opowiedział również o tym, skąd wziął się pomysł na tytuł jego nowej płyty. Inspiracją był wiersz ojca ÁsgeiraEinara Georga Einarssona – który podbijał islandzki rynek poetycki.

To była piosenka, do której szukaliśmy tekstu, ale nic dobrego nie mogliśmy wymyślić. Pewnego dnia otworzyłem tomik poezji mojego ojca i zobaczyłem, że te słowa i sylaby pasują do melodii i od razu zabrałem się do tłumaczenia. Był to jeden z moich ulubionych tekstów na albumie. Samo wkomponowanie go w moją twórczość zajęło mi tak naprawdę chwilę.

Wokalista otworzył się również na trudności, jakie napotkał w spinaniu krążka.

Pierwszą trudnością było dla mnie pisanie tekstów. Sam ten proces zawsze był dla mnie drugorzędny. Kiedy pisałem piosenki, brałem muzykę i po prostu umieszczałem w niej jakieś teksty. Kiedy zacząłem wydawać moją muzykę, współpracowaliśmy z moim ojcem, który napisał wiele tekstów dla islandzkich muzyków, ale ja sam nigdy tak bardzo nie zagłębiłem się w pisanie tekstów. Zawsze myślałem, że to coś, czego trzeba się nauczyć i spędzić wiele lat na doskonaleniu, i że nie można po prostu wziąć długopisu i czegoś zapisać. 

Wiele zyskałem, pisząc teksty na ten album, byłem w stanie przepracować kilka rzeczy i doskonalić ten zestaw nabywanych umiejętności. Teraz zdaję sobie sprawę, że każdy może zapisać, jak się czuje, nie jest to coś, czego trzeba się uczyć przez wiele lat.

Czuję, że teraz jest czas, w którym dorastam i się zmieniam. Właśnie skończyłem 30 lat. W wieku od 20 do 30 lat próbujesz się odnaleźć. Przynajmniej ja byłem wtedy naprawdę zagubiony. Teraz czuję się jednak bardziej komfortowo ze sobą. Poznałem swoje ograniczenia i wiem teraz, co chcę robić w życiu. Ten album na pewno wam to udowodni.

Ásgeir – Time On My Hands – tracklista albumu:

  1. Time On My Hands
  2. Borderland
  3. Snowblind
  4. Vibrating Walls
  5. Blue
  6. Giantess
  7. Like I Am
  8. Waiting Room
  9. Golden Hour
  10. Limitless

Przeczytaj także: Ásgeir powraca z nowym albumem i promującym go singlem Snowblind

Ásgeir Time On My Hands
fot. okładka albumu Time On My Hands

Ásgeir wyrusza również w zimową trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Europie. Jej rozpiskę razem z datami znajdziecie na stronie artysty.

Ásgeir i jego piąty album studyjny Time On My Hands nadchodzą. Posłuchajcie promującego go drugiego singla Limitless. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w międzynarodowym […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →