Paweł Domagała

Paweł Domagała

Paweł Mariusz Domagała – polski aktor, piosenkarz, muzyk i kabareciarz.

Współpracował z wieloma teatrami m.in. Teatrem Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego oraz Teatrem Dramatycznym im. Gustawa Holoubka (obecnie połączone jako Teatr Dramatyczny w Warszawie), Teatrem Montownia, Teatrem „Polonia”, a także Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Na deskach tego ostatniego, jeszcze podczas nauki w liceum, zagrał jedną ze swoich pierwszych ról – postać Ignasia w spektaklu „Trans-Atlantyk” w reżyserii Krzysztofa Galosa. Od czerwca 2016 związany jest z warszawskim Teatrem Kwadrat.

Jest członkiem Kabaretu na Koniec Świata.

W 2009, wraz z Igorem Przebindowskim, Wojciechem Królem oraz Fryderykiem Młynarskim założył zespół muzyczny Ginger.

W kwietniu 2016 debiutancki solowy singiel „Jestem tego wart”, do którego zrealizował teledysk i który umieścił na swoim debiutanckim albumie studyjnym pt. Opowiem ci o mnie z listopada 2016.

16 czerwca 2018 wydał singiel „Weź nie pytaj”, który stał się ogólnopolskim hitem i zdobył tytuł Przeboju roku 2018 RMF FM, a zrealizowany do niego teledysk został odtworzony ponad 100 mln razy w serwisie YouTube. Utwór umieścił na swoim drugim albumie studyjnym pt. 1984, który wydał w 2018. Płytę promował jeszcze kilkoma singlami, w tym piosenkami „Wystarczę ja” i „Czasami”.

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →